מרשים: מדליית זהב לאורי ששון, מדליית ארד למאירסון

אורי ששון
אורי ששון | באדיבות הוועד האולימפי

הג'ודו הישראלי ממשיך לככב: המדליסט האולימפי מריו שיחזר את ההישג של שגיא מוקי בקטגורית המשקל מעל 100 ק"ג בגרנד פרי טשקנט. הג'ודאית הצליחה לעלות על הפודיום דרך בית הניחומים

אחרי הזכייה של שגיא מוקי בזהב אתמול (שבת), הג’ודו הישראלי ממשיך לככב בגרנד פרי טשקנט. היום אורי ששון עשה זאת גם כן כשזכה במדליית הזהב במשקל מעל 100 ק”ג, ועוד לפני שהתחרה וזכה בזהב הייתה זו ירדן מאירסון שחגגה מדליית ארד במשקל עד 78 ק”ג.

עבור ששון, שזכה במדליית הארד בריו 2016, הייתה זו תחרות ראשונה מאז המשחקים האולימפיים בריו והוא צלח אותם בצורה נהדרת. הוא העפיל לרבע הגמר עקב כמות נמוכה של משתתפים בקטגורית המשקל שלו, מעל 100 קילוגרמים, ולאחר מכן המשיך עד לגמר בזכות ניצחונות על יריבים אוזבקים, תחילה על בקמרוד אולטיבוב ובחצי הגמר גבר על בולטובוי בלטייאב. בגמר הוא פגש את יורי קרקובצקי מקירגיסטן וניצח אותו על ידי ווזארי.

מרשים: שגיא מוקי זכה במדליית זהב בגרנד פרי טשקנט

בחצי הגמר ששון ניצל יכולת רעה של יריבו, שהיה פאסיבי ומיעט לתקוף. אולטיבוב ספג עונשים ודקה לסיום הוא ספג את השלישי שהוביל לפסילתו. המהלך סידר לששון את המקום בחצי הגמר, שם הוא גבר בדיוק באותו אופן על יריב אוזבקי נוסף, בולטובוי בלטאייב, ובזכות ווזארי על קרקובצקי בגמר שחזר את הישגו של שגיא מוקי מאתמול והשיג למשלחת הישראלית מדליית זהב שנייה בגרנד פרי טשקנט.

ששון. קאמבק מרשים בתחרות הראשונה מאז ריו (הוועד האולימפי)

עוד קודם לכן, ירדן מאריסון זכתה במדליית ארד במשקל של עד 78 ק”ג דרך בית הניחומים. מאירסון גברה תחילה על יריבה מקומית באיפון אחרי 1:40 דקות, ברבע הגמר היא חגגה עם ניקוד זהב מול אנסטסיה דמיטרובה והבטיחה את המקום בין ארבע הגדולות, אך נעצרה בסופו של דבר על ידי אנסטסיה טורצ’נה האוקראינית. משם היא כאמור המשיכה לבית הניחומים והתחרתה על הארד, ועמדה במשימה לעלות על הפודיום כשניצחה את זרינה ראיפובה הקזחית.

עוד היום, לי קוכמן הודח בקרב הראשון. קוכמן, המתחרה במשקל עד 90 קילוגרמים, נכנע בווזארי לשוטה וינייב הרוסי. עד כה, שגיא מוקי (עד 81 קילוגרמים), בטינה טמלקובה (עד 52 קילוגרמים) זכו במדליות זהב, תמנע נלסון לוי זכתה בארד במשקל עד 57 קילוגרמים. 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי