נתניהו לשגיא מוקי ופיטר פלצ’יק: “ישראל מעצמת ג’ודו”

בנימין נתניהו, מירי רגב, נבחרת הג'ודו
בנימין נתניהו, מירי רגב, נבחרת הג’ודו | עמוס בן גרשום/לע"מ

ראש הממשלה ושרת התרבות והספורט מירי רגב, נפגשו עם זוכי מדליות הזהב בטורניר אבו-דאבי. נתניהו הוסיף: "זה לא דבר של מה בכך שישראל חוזרת עם חמש מדליות: שתיים מזהב ועוד שלוש מארד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות והספורט מירי רגב נפגשו היום (חמישי) עם זוכי מדליות הזהב בטורניר ה”גראנד סלאם” באבו-דאבי, שגיא מוקי ופיטר פלצ’יק, ועם חברי נבחרת ישראל בג’ודו, בלשכת רה”מ בירושלים.

במפגש עם נבחרת הג’ודו אמר נתניהו: “הישגיות זה דבר טוב. אני אומר את זה לך, מירי, משום שלך יש הישגיות כתת-אלוף בצבא, וגם בדברים שאת מקדמת. שמעתי אמירות שוביניסטיות, זה פשוט לא ראוי, לא רציני, צריך לעשות ‘איפון’ ולהמשיך הלאה”.

עוד הוסיף רה”מ: “אני רוצה לברך אתכם, פונטי ואורן, על המחויבות המתמשכת שלכם להעמיד דורות של לוחמים, ספורטאים מופלאים. זה לא דבר של מה בכך שישראל חוזרת מאבו-דאבי עם חמש מדליות, שתי מדליות זהב של שגיא ופיטר, ועוד שלוש מדליות ארד. אמרתי תמיד שישראל היא מעצמת סייבר, מעצמת מים, מעצמה חקלאית, מעצמת הייטק, ישראל היא מעצמת ג’ודו. זה קודם כל הישג כביר של מדינה קטנה שהופכת לכוח עולמי בזכות הכישרון שלכם, המחויבות שלכם, ההתמדה שלכם, לדעתי גם אומץ הלב שלכם שזה לא דבר פשוט”.

נתניה, שגיא מוקי והמדליה (עמוס בן גרשום, לע”מ)

השרה מירי רגב אמרה: “הנבחרת הזו מביאה לנו הישגים מדהימים. הפעם הם חזרנו מאבו-דאבי, ואני חייבת לציין רה”מ שהיה כאן מהלך מאוד מורכב, לא פשוט, במשך שנתיים, יחד עם פונטי, יחד עם נשיא איגוד הג’ודו העולמי, שהתעקש על כך שכל ספורטאי וספורטאי יכולים להופיע בכל מקום בעולם, כולל במדינות ערב, עם הדגל וההמנון שלהם. זה לא סוד, שהיום משתמשים בספורט, בתרבות, כחלק מאותם אירועים לעשות דה-לגיטימציה למדינת ישראל, ולמנוע מהספורטאים שלנו להתגאות גם הם במדינה שלהם. והספורטאים נתנו לנו כאן מתנה נפלאה”.

בפגישה השתתפו בנוסף לזוכים, גם מנכ”ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, יו”ר איגוד הג’ודו בישראל משה פונטי, מאמן נבחרת ישראל לגברים אורן סמדג’ה וספורטאים נוספים.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי