רגב: “חבל לי שספורטאים ממדינות ערב לא לוקחים חלק בתחרות”

מירי רגב
מירי רגב | דרור סיתהכל

שרת ספורט נאמה לקראת גרנד פרי ת"א: "שערי ישראל פתוחים לכל ספורטאי לא משנה ארץ המוצא שלהם". פונטי הוסיף: "חלמתי להביא את הסבב העולמי לפה". מוקי שלא ישתתף בתחרות: "אמרתי למולאי שהקהל יקבל אותו"

גרנד פרי תל אביב ייפתח מחר (חמישי) בפעם השנייה בהיכל קבוצת שלמה, והבוקר נערכה מסיבת עיתונאים חגיגית, בה השתתפה בין היתר שרת הספורט מירי רגב. עוד לקחו חלק יו”ר האיגוד משה פונטי, שגיא מוקי ופיטר פלצ’יק. כמו כן השתתף ולאד מרינסקו, יו”ר השיווק והמדיה של איגוד הג’ודו העולמי.

רגב הייתה זו שפתחה ואמרה: “עוד לא התחיל האירוע ואני כבר מתרגשת. פיטר פלצ’יק עטור המדליות ריגש אותנו כשזכה במדליית הזהב בגרנד סלאם אבו דאבי 2018. תחרות הגרנד פרי בישראל היא הגדולה ביותר שהייתה מבחינת משתתפים בעולם כולו וזה לא ייאמן. פשוט מדהים. השנה נזכה לראות אלופי עולם ומדלסטים אולימפיים ממעצמות כמו יפן, צרפת ודרום קוריאה. מדובר בתחרות שנייה מתוך ארבע כפי שסיכמתי עם יו”ר האיגוד מריוס ויזר. זו תחרות שתאפשר לצבור 100% לניקוד האולימפי”.

עוד הוסיפה רגב: “כפי שהתחייבתי לוויזר, שערי ישראל פתוחים לכל ספורטאי לא משנה ארץ המוצא שלהם. צר לי על כך שספורטאים מסוריה, איראן ומדינות ערב לא לוקחים חלק בגלל איומים למרות מאמצים שעשינו. הם יגלו מדינה שוחרת שלום שבועטת את הפוליטיקה ממגרשי הספורט. היסטוריה נעשתה שספורטאינו ייצגו את ישראל באבו דאבי וההמנון הושמע, אך הדרך עוד ארוכה. זו אנטישמיות רכה”.

“הגרנד פרי בישראל היא הגדולה ביותר שהייתה מבחינת משתתפים בעולם”. מירי רגב (אודי ציטיאט)

מרינסקו: “זו התרגשות לפתוח את השנה החדשה והסבב החדש לשנת 2020 בתל אביב. הספורטאים הישראלים הצעירים יצטרפו אל משפחת הג’ודו העולמי בכך שיתחרו בגרנד פרי. ישראל היא מדינה בה ערכי הג’ודו קיימים. הילדים לומדים רק את הספורט, אלא חווים אותו ואוזרים אומץ. זו רוח הענף”.

פונטי דיבר גם הוא לקראת התחרות: “ללא סיועך, מירי, לא היו הישגים. מגיעה לך תודה מאוד גדולה. אמרתי שיש לי חלום לארח את אליפות אירופה לנוער, וזה קרה ב2016. אחר כך אמרתי שיש לי חלום להביא את אליפות אירופה לבוגרים, וזה קרה ב2018. שוב אמרתי שיש לי חלום, הפעם להביא את הסבב העולמי לפה והגרנד פרי התחיל ב-2019. היה לי חלום מאוד קרוב שלא התגשם, שיגיעו ספורטאים מאיראן ורוסיה להתחרות. אני מאמין שזה יקרה בקרוב מאוד”.

פונטי התייחס לרצונו להבאת אליפות העולם לארץ: “ויזר ואני מדברים על זה, אבל לא בשנים הקרובות. אנחנו לא חיים בבועה ויש רגישות בנושא. יש את מדינות ערב ואירוח אליפות העולם שרצינו ב-2021 תדחה. אולי ב-2025, אם עדיין אהיה בתפקיד”.


“חלמתי להביא את הסבב העולמי לפה” (דני מרון)

מוקי הביע אכזבה על כך שלא יכול להשתתף: “חוויתי את התחרויות בבית כבר והתחושות מטורפות. תודה לרגב, פונטי ו-ויזר שהפכו את החלום להתחרות בבית למציאות. כשאני התחריתי בשני הגמרים שלי בימי שישי אנשים נשארו לראות אותי ויתרו על ארוחות שישי. לצערי, יש סיכון גדול שאפצע שוב אם אתחרה וצריך לקבל את זה”.

“לא רציתי לסכן את מולאי, אבל הוא ניגש אלי בחופשיות במאסטרס בסין ואמר שעכשיו הוא מייצג את מונגוליה. שאלתי אותו אם הוא יגיע לגרנד פרי ואמרתי לו שהקהל הישראלי יקבל אותו בחום. הוא אמר שלא הפעם. אולי אחרי טוקיו 2020 הוא יגיע ויראה”.

פלצ’יק התייחס לסוגיית הקהל הביתי: “כשישראל אירחה את אליפות 2018 הצלחתי להשתמש בכוח של הקהל ולתת מעצמי אקסטרה. אני יודע שיבוא הרבה קהל והוא יסחוף אותי. אני מקווה שאקח את האנרגיה הזו לטובתי ושאגשים את החלום שלי”.

“אולי מולאי יגיע אחרי טוקיו 2020” (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי