תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נשיא הוועד האולימפי קבע: הארגון לא יסכים לגזענות או הפליה מכל סוג

תומס בך | Gettyimages
תומס בך נאם באסיפה הכללית של הוועד והתייחס לגבי נושאים פוליטיים, ואמר כי הארגון יילחם בתופעה בדרכים שונות של אי תמיכה כלכלית ואיסור על אירוח אירועים בינלאומיים
נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומס בך, נאם הבוקר (חמישי) באסיפה הכללית של הוועד האולימפי הבינלאומי המתקיימת בטוקיו, בהשתתפות נציגים מ-206 מדינות. את הוועד האולימפי בישראל מייצגים היו"ר יגאל כרמי, המנכ"ל גילי לוסטיג, חברת ההנהלה יעל ארד, ואלכס גלעדי חבר הוועד האולימפי הבינלאומי.

בהתייחסו לנושא הגזענות וההדרה של ספורטאים מאירועים בינלאומיים בגלל נושאים פוליטיים ואיסור על שימוש בסמלים לאומיים כהמנון לאומי ודגלי מדינות הכריז בך באופן נחרץ שהארגון לא יסכים לגזענות או הפליה מכל סוג של ספורטאי או מדינה בגלל מחלוקות פוליטיות. לדבריו, הוועד האולימפי הבינלאומי ימשיך להילחם בתופעה זו בכל דרך במדינות המפלות מול הוועדים הלאומיים, ובדרכים שונות של אי תמיכה כלכלית ואיסור על אירוח אירועים בינלאומיים. הוועד האולימפי הבינלאומי לדבריו יפעל באפס סובלנות גם מול ההתאחדויות הבינלאומיות המאפשרות הפלייה וגזענות מסוג זה.

תומס בך הדגיש בדבריו את ההבדל בין פטריוטיות ללאומנות וביקש לעודד שיח ולא הדרה. הוא הזכיר למדינות שהאקלים הפוליטי במדינות משתנה מעת לעת וציין כי המתנגדים הגדולים עלולים למצוא עצמם בעתיד בצד המוחלש, והאינטרס של כל מדינה ומדינה הוא לשמור על הוגנות והפרדה בין ספורט לפוליטיקה כי מחר זה יהיה גם למענם.


בך הדגיש בדבריו את חשיבות היציבות של הוועד האולימפי הבינלאומי כארגון וציין שכל המשחקים הראשיים חורף וקיץ עד 2028 כבר מאוישים (ב -2019 תבחר גם העיר המארחת למשחקי החורף 2026). בך גם ציין את ההתעניינות רבה כבר לגבי אירוח האולימפיאדות בשנים 2030 ו-2032.


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ