תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

יום גדול עם שלוש מדליות למשלחת הישראלית ב"ספיישל אולימפיקס" באבו דאבי

גיא ורטיקובסקי | ספיישל אולימפיקס ישראל
השחיין גיא ורטיקובסקי קטף מדליית זהב במקצה 1500 מטר מים פתוחים, שחקניות הבאולינג ארן בר פלד ושוש נדב זכו במדליית זהב בתחרות הזוגות. הג'ודוקא לבב ברקן זכה במדליית כסף. 13 מדליות לנבחרת עד כה
נבחרת הספורטאים הישראלים ממשיכה להביא הישגים ביום הרביעי לתחרות ה"ספיישל אולימפיקס"- אולימפיאדה המיועדת לספורטאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית באבו דאבי.

יום התחרויות הרביעי באבו דאבי נפתח הבוקר (שני) עם הענקת מדליית זהב לשחיין גיא ורטיקובסקי שהגיע למקום הראשון במקצה 1500 מטר מים פתוחים. ורטיקובסקי אמר לאחר הזכייה: "זאת פעם ראשונה שאני זוכה במקצה מים פתוחים וזה מעמד גדול עבורי. אני מתרגש מאוד ושמח על הזכייה".

לאחר מכן הגיעה הבשורה על מדליית זהב נוספת למשלחת הישראלית בזכות זוג שחקניות הבאולינג ארן בר פלד ושוש נדב שהתחרו בבאולינג זוגות (Unified) והגיעו למקום הראשון. הג'ודוקא לבב ברקן קטף מדלית כסף אחרי שהתחרה בקטגוריה במשקל עד 80 ק"ג.


לאחר שניצח את היריב מהולנד בקרב הראשון ואת היריב השויצרי בקרב השני, הפסיד לג'ודוקא מפינלנד מולו התחרה בקרב השלישי. ברקן, שגובהו 1.50 מטר בלבד, נתן פייט בקרב מול הג'ודוקא מהולנד הגבוה ממנו בכ-10 ס"מ וניצח אותו. לאחר שהתבשר כי זכה במדליית כסף ברקן התקשה להסתיר את ההתרגשות ופרץ בבכי: "היה לי פייט קשה, יש פה יריבים מאוד חזקים. היה לי לא פשוט אבל אני שמח על הניצחון".לבב ברקן. "שמח על הניצחון" (ספיישל אולימפיקס ישראל)

המשלחת הישראלית מגיעה להישגים עצומים בתחרות ועד כה קטפה 13 מדליות סה"כ, בשלושה ענפי ספורט: 3 מדליות זהב, 2 מדליות כסף ו-8 מדליות ארד. נבחרת הכדורסל העפילה אתמול אף היא לשלב הבא ותשחק מול נבחרת קנדה בשלב חצי הגמר.

משלחת הספורטאים הישראלים מייצגת את ישראל בתחרות ה"ספיישל אולימפיקס" באבו דאבי והיא הגדולה ביותר שיצאה עד כה לתחרות במדינות ערב. לאולימפיאדה הגיעו 7500 ספורטאים מ-192 מדינות ברחבי העולם. המשלחת צפויה לחזור לארץ ביום שישי.

שרון בלנגה לוי, מנכ"לית "ספיישל אולימפיקס ישראל" המלווה את המשלחת באבו דאבי אמרה: "הלב מתפוצץ מגאווה. הספורטאים שלנו מפגינים יכולות יוצאות דופן ומרגשים אותנו בכל זכייה מחדש. אנחנו בטוחים שנחזור עם הרבה גאווה למדינה והיעד שאנחנו מסמנים כבר עכשיו הוא להגיע לאולימפיאדת ברלין ב-2023 עם משלחת של 120 ספורטאים ישראלים. אני רוצה להודות למשרד הרווחה שתומכים בנו והם שותפים אמיתיים לדרך שעשינו מאז פתיחת 'ספיישל אולימפיקס' מחדש".  


ארן בר פלד ושוש נדב (ספיישל אולימפיקס ישראל)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ