מדליית כסף ליואב עומר בפסטיבל השייט המסורתי בהולנד

יואב עומר
יואב עומר | אתר רשמי

הגולש הישראלי מהפועל שדות ים, הגיע שני בתחרות אחרי אלוף אירופה. בהייר שבצרפת: יוגב אלקלעי בן ה-15, הוכתר לאלוף אירופה עד גיל 18 כשעל הדרך הוא מוכתר גם כאלוף אירופה עד גיל 16

יואב עומר מהפועל שדות ים ניצב היום (שבת) בהולנד עם מדליית כסף על הפודיום רק מקום אחד מתחת  לאלוף אירופה המקומי, קיראן באדלו, בסיום פסטיבל השייט המסורתי שעל אגם מדמבליק. עומר, סגן אלוף אירופה 2018, סיים שלישי בשיוט המדליות, מקום אחד לפני חברו להפועל שדות ים ואלוף אירופה עד 21, יואב כהן, שסיים רביעי, רק נקודה אחת מאיוון פסטור הספרדי שזכה בארד.  האלוף האולימפי והעולמי, דוריאן רייסלברג, אף הוא הולנדי, סיים רק עשירי, מקום אחד אחרי תום ראובני, שדורג 9. אופק אלימלך דורג 12, איתי כפרי 16.

מאמן הנבחרת גור שטיינברג אמר: “עומר מסיים תחרות טובה. הוא התחיל להצטיין רק מאמצע התחרות, והצליח לעשות את העבודה, במיוחד בשיוט המדליות. שלושה חברי נבחרת הראו יכולות השגיות מצוינות בחלקים מהתחרות. אנחנו ממשיכים להתקדם”.

בהייר שבצרפת הסתיימה אליפות אירופה לנוער בסירת הלייזר עם נגינת התקוה, בזכות כישרון נוסף מתוצרת הפועל שדות ים. יוגב אלקלעי, רק בן 15, הוכתר כאלוף אירופה עד גיל 18 כשעל הדרך הוא מוכתר גם כאלוף עד 16. חניכו של המאמן גל קלרפלד ניצח בארבעה שיוטים מתוך 12 בריביירה הצרפתית. אליפות אירופה בלייזר לבוגרים התקיימה במקביל בפורטו ושם סיימו שגיא גלנץ 27 ומאור בן הרוש 34. באליפות ישראל לנוער בגלשני רוח הוכתרה בנהריה לינוי גבע המקומית, ובנערים זכה ליאם שגב משדות ים בתחרות בה השתתפו 127 גולשות וגולשים בגילאים השונים.

גילי אמיר, יו”ר איגוד השייט סיכם: “יום גדול לשייט בישראל. ברכות לכל המדליסטים בכל רחבי הגלובוס וכל הכבוד למאמנים גור שטיינברג וגל קלרפלד על הדרך. למאות השייטים הצעירים שהתחרו בנהריה ובאשדוד יש לאן לשאוף”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי