צ’מטאי סלפטר לקראת אליפות העולם: “גאה לייצג את ישראל”

לונה צ'מטאי
לונה צ’מטאי | Gettyimages

רצת המרתון דיברה לפני הטורניר הגדול באתלטיקה שייערך בדוחא: "זה חלום של כל ספורטאי". דיאנה ויסמן תשתתף בריצת 100 מטר היוקרתית, אדווה כהן בריצת המכשולים. מזג האוויר החם עלול לשבש את התחרות

אליפות העולם באתלטיקה תיפתח הערב (שישי) בדוחא ואת המשלחת הישראלית ייצגו שלוש נשים: דיאנה ויסמן, אדווה כהן ולונה צ’מטאי סלפטר – התקווה הגדולה למדליה בתחרות היוקרתית.

צ’מטאי-סלפטר, שתשתתף הלילה בחצות במרתון, סיפרה ערב היציאה לאליפות על התחושות שלה: “אני גאה לייצג את ישראל בדוחא באליפות העולם, בטח תוך כדי ריצת המרתון, האירוע החביב עלי. לאתגר את עצמך מול כמה מהספורטאים הטובים בעולם בתחרות הזו, הוא חלום של כל ספורטאי ואני שמחה שהוא מתגשם באליפות העולם”.

הרצה גם נזכרה בתחילת דרכה והוסיפה: “אם אני מסתכלת לאחור, על השנים האחרונות והיכן שאני נמצאת עכשיו, אני שמחה מאוד ושלווה עם המקום שלי. עבדתי קשה מאוד בשביל התחרות הזאת, כל יום כל היום, ולפעמים אפילו בלילה. עבורי ההשתתפות באליפות העולם היא התגמול על העבודה הקשה והמחויבות שלי ושל כל האנשים הסובבים אותי”.

לונה צ’מטאי סלפטר. “גאה לייצג את ישראל” (איגוד האתלטיקה)

כמו כן, התייחסה סלפטר למזג האוויר החם השורר במפרץ הפרסי ובו היא תרוץ מעל 42 קילומטרים: “כולנו יודעים שעל מנת לרוץ מרתון בתנאים מזיקים כאלה אתה זקוק למיומנויות וריכוז ברמה מאוד גבוהה. אין לי מדליה מובטחת, אבל אני סומכת על ההכנה שלי ואתן את המיטב שלי כמו שעשיתי תמיד. בואו ניתן לשעון לדבר, אני שמחה מאוד על התמיכה של המדינה והקהל, זה חשוב לי. כמובן לא אשכח שאני לא לבד פה, ובהצלחה לשאר חברות הנבחרת שלי”.

האצנית דיאנה ויסמן, שנכנסה לריצה היוקרתית מכולן – 100 מטרים, על אף שלא קבעה את הקריטריון, אמרה: “זאת אליפות העולם הראשונה שלי בגילאי בוגרים, השתתפתי בעבר באליפויות עולם בגילאים צעירים אך להיות כאן זהו כבוד גדול עבורי, ואני מרגישה שזה הדובדבן שבקצפת לאחר עונה מוצלחת. אני לא אחת שממהרת לדבר לפני תחרויות, אבל אני יכולה להבטיח שאני אעשה כמיטב יכולתי עבורי ועבור המדינה שלי. כמובן שאני לא לבד, ובהצלחה לשאר חברות הנבחרת”. היא לא חוששת מהתנאים: “התחרות תתקיים באצטדיון ח’ליפה הבינלאומי המכיל 40,000 מושבים, עם טכנולוגיית קירור שתשמור על המגרש עד 26 מעלות צלזיוס”.

אדווה כהן, רצת המכשולים, שבשנה שעברה סיימה חמישית באליפות אירופה, רוצה להמשיך את קו ההתקדמות שלה. “זאת תחרות ראשונה שלי ברמה של הטופ העולמי, ואני מקווה לעמוד במטרות שאני והמאמן שלי רומן פרדמן הצבנו לעצמנו ולייצג את ישראל בכבוד. ההתרגשות רבה, זו נקודת שיא של עונה מאוד ארוכה ושל עבודה קשה שלי ושל הצוות שסובב אותי. אני חדורת מטרה להצליח”. עוד הוסיפה אדווה כי היעד הבא שלה הוא המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 והיא איחלה הצלחה לחברותיה לנבחרת.

אדווה כהן. אליפות עולם ראשונה לרצת המכשולים (איגוד האתלטיקה)
אדווה כהן. אליפות עולם ראשונה לרצת המכשולים (איגוד האתלטיקה)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי