מדליית כסף ליעקב טומרקין ב-100 מטרים גב ברומא

טומרקין על הפודיום
טומרקין על הפודיום | באדיבות איגוד השחייה

תחרות "שבע הגבעות" נמשכה מול יציעים מלאים, שראו גם שחיין ישראלי על הפודיום, אחרי שסיים שני בגמר האיכותי, כשקבע 54.15 ש' , אך החמיץ את הקריטריון לאליפות העולם בדרום קוריאה

תחרות “שבע הגבעות” ברומא נמשכה הערב (שבת) לעיני יציעים מלאים, שראו גם את השחיין הישראלי יעקב טומרקין על הפודיום, אחרי שסיים שני בגמר האיכותי של ה-100 מטר גב, אולם פעם נוספת החמיץ במעט את הקריטריון לאליפות העולם בדרום קוריאה. הפיינליסט האולימפי קבע 54.15 ש’, חמש מאיות לאט מתוצאתו בבוקר ותשע מאיות בלבד מזמן הקריטריון. היחיד שסיים לפני יעקב הוא מייקל אנדרו האמריקני, שקבע שיא תחרות עם 53.40 ש’. אגב, מי שזכה לכבוד להעניק את המדליות בטקס זה היה יו”ר איגוד השחייה בישראל, סימון דוידסון.

באותו הגמר, מיכאל לייטרובסקי סיים שמיני עם 55.68 ש’. יהונתן קופלב, שהיה אמור לשחות בגמר ב’, פרק את אצבעו בנגיעה המסיימת של מקצה המוקדמות ונמחק ממשחה הערב. עם זאת, לאחר בדיקה נראה כי הפציעה אינה חמורה והוא צפוי להיות כשיר לתחרות ההזדמנות האחרונה לקביעת קריטריון, ה-Trials, שתיערך בסוף השבוע הבא במכון וינגייט.

במשחה המקביל לנשים, אנסטסיה גורבנקו סיימה חמישית בגמר עם 1:01.18 ד’, 49 מאיות בלבד ממדליה. אביב ברזילי סיימה במקום ה-14 עם שיא אישי חדש של 1:02.41 ד’. קרוב מאוד לקריטריון היה גם איתי גולדפדן, שקבע 27.45 שניות, רק שש מאיות מהזמן הנדרש לאליפות העולם. אנדראה מורז שוב הפגינה שיפור נהדר בהצגת הערב, כשקבעה 54.73 ש’ ב-100 מטר חופשי וניצחה את גמר ב’, אולם גם לה היו חסרות 24 מאיות כדי להשיג את הקריטריון לתחרות בדרום קוריאה והיא תנסה לעשות זאת בשבוע הבא. מארק חינאווי סיים שמיני בגמר 200 פרפר, עם 1:59.15 ד’, איתי גורביץ’ סיים 13 באותו משחה, עם 2:00.59 ד’.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי