נבחרת איטליה בשחייה תיעדר מאליפות ישראל בשל הוראת משרד הבריאות

נבחרת איטליה
נבחרת איטליה | ROMAN KRUCHININ/AFP via Getty Images

הסבב האירופי במים פתוחים עתיד להיפתח בקרוב באילת, אך בעקבות ההנחיות החדשות האיטלקים וכל ספורטאי אחר אשר שהה בארץ המגף לא יורשה להתחרות. נבחרת השחייה האומנותית של ישראל תתחרה כרגיל בצרפת

בסוף השבוע הבא עתידה להיערך באילת התחרות הפותחת את הסבב האירופי במים פתוחים. בעקבות הנחיות משרד הבריאות החדשות, נערכה היום (חמישי) הערכת מצב באיגוד השחייה בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים, ובה הוחלט שנכון לעת עתה ואם לא יהיה שינוי בהנחיות, הסבב יתקיים במלואו.

אולם, ייאלצו להיעדר ממנו שחייניות ושחייני נבחרת איטליה, כמו גם כל שחיין או שחיינית מהנבחרות האחרות אשר שהה באיטליה או בשאר המדינות שהוגדרו על ידי משרד הבריאות במהלך השבועיים האחרונים. מעבר לכך, ההכנות נמשכות במלוא המרץ והציפייה היא גם ללא הנעדרים לאחת מתחרויות הסבב הגדולות ביותר שנערכו אי פעם, עם משתתפים מ-23 מדינות שונות.

תחרות זו מהווה גם את אליפות ישראל במים פתוחים לשנת 2020, כשהמשחה ל-10 ק”מ ישמש גם כתחרות המבחן לקראת תחרות הקריטריון האולימפי במרחק 10 ק”מ. עוד הוחלט, כי כל טיסות הנבחרות השונות ליעדים יישקלו באופן פרטני בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כשהערכת מצב תתבצע על בסיס יומיומי.

נבחרת ישראל בשחייה אומנותית (Gettyimages)

הטיסה של שחייני הנבחרת למחנה האימונים בסן דייגו בשבוע הבא תתקיים כסדרה, כמו גם טיסת נבחרת השחייה האמנותית (הנמצאת בימים אלה במחנה אימונים בספרד) לתחרות בפאריס. עם זאת, ישיבת הנהלת ה-LEN (איגוד השחייה האירופי) שהייתה אמורה להיערך בישראל ב-21 במרץ נדחתה בשלב זה, שכן נשיא האיגוד האירופי, פאולו בארלי, מגיע מאיטליה.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי