תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

יחיד במינו: רוג'ר פדרר זכה בתואר ה-97 בקריירה

רוג'ר פדרר רוג'ר פדרר | AFP
יומיים אחרי שהוכתר לטניסאי המבוגר בהיסטוריה שמחזיק בפסגת הדירוג, הפנומן השווייצרי ניצח 2:6, 2:6 את גריגור דימיטרוב (5) בתוך 56 דקות בלבד והפך לשיאן הזכיות ברוטרדם
יחיד ומיוחד: רוג'ר פדרר (מדורג מס' 1 בעולם) זכה היום (ראשון) בטורניר רוטרדם (ATP 500) עם ניצחון על גריגור דימיטרוב (5) בתוך 56 דקות בלבד.

השווייצרי, שחזר לפני יומיים לפסגת הדירוג בזכות הניצחון על רובין האסה ההולנדי ברבע הגמר, עקף את אנדראה אגאסי והפך לטניסאי המבוגר בהיסטוריה של הסבב המקצועי שמחזיק במקום הראשון כשהוא בגיל 36 ו-192 ימים, לא התקשה מול הבולגרי הקשוח.


זהו הגמר ה-146 בקריירה של הפנומן השווייצרי והוא זכה בתואר ה-97 שלו. אגב, מאז פתיחת העונה אלוף אוסטרליה מחזיק במאזן מדהים של 16 ניצחונות ו-0 הפסדים. כשיתפרסם מחר הדירוג, השוויצרי יפתח את השבוע ה-303 שלו במקום הראשון ויגדיל את הפער מהמקום השני במספר השבועות הכולל (פיט סמפראס – 286). הוא גם שבר את שיא הזכיות ברוטרדם (3) והגיע ל-1,140 ניצחונות בקריירה.


"אני מאוד שמח ורוצה להודות לכולם על התמיכה בטורניר הנהדר הזה", אמר פדרר לאחר המשחק לקול תשועות הקהל הנלהב. "איזה שבוע נהדר זה היה, המטרה שלי בכלל הייתה להגיע לחצי הגמר כדי להגיע למקום הראשון. אני מודה למארגנים וגם לגרגור – היית נהדר. נהניתי לשחק באצטדיון הזה, הייתה פה אנרגיה מדהימה. זה אחת התחנות האהובות על הטניסאים בסבב".
"תודה רבה לכם הקהל על ההשראה שנתתם לי", המשיך השווייצרי. "אני לא יודע עוד כמה שנים אשחק, אבל אולי עוד אחזור לכאן. כל עוד אני נהנה אמשיך לשחק".

 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ