סרינה וויליאמס גברה על אליסון ריסקה ועלתה לחצי גמר ווימבלדון

סרינה וויליאמס
סרינה וויליאמס | Mike Hewitt/Getty Images

האמריקאית התקרבה צעד נוסף לזכייה שמינית בטורניר, עם ניצחון 4:6, 6:4, 3:6 על בת ארצה. גם סימונה האלפ השוותה את הישג השיא שלה ועלתה לארבע האחרונות, לאחר שגברה בשתי מערכות על שוואי ז'אנג

סרינה וויליאמס התגברה על משוכה נוספת. היום (שלישי) עלתה המדורגת 10 בעולם לחצי גמר טורניר ווימבלון, שבו זכתה בעבר שבע פעמים, לאחר שניצחה את בת ארצה אליסון ריסקה 4:6, 6:4, 3:6. המפסידה הופיעה במעמד רבע הגמר לראשונה בקריירה שלה וסיפקה תצוגה מצוינת, אך נשברה בשלב קריטי במשחקון השמיני של המערכה המכרעת ונכנעה ליריבה העדיפה.

בדרך לניצחון חבטה וויליאמס 49 ווינרים ו-19 אייסים. בנוסף, המערכה הראשונה במשחק הייתה ה-197 שהיא לוקחת בטורניר היוקרתי על הדשא, מה שאפשר לה לעקוף את בילי ג’ין קינג ולעלות למקום השלישי בקטגוריה זו בכל הזמנים. בשלב הבא היא תפגוש את המנצחת במפגש בין ג’והאנה קונטה לברבורה סטריקובה, שיתקיים בהמשך היום.

מוקדם יותר, המדורגת שביעית בעולם סימונה האלפ ניצחה את שוואי ז’אנג הסינית 6:7(4), 1:6 ועלתה לחצי הגמר, שווה להישג השיא שלה בטורניר מ-2014. הרומניה בת ה-27, שהדיחה את הסנסציה של הטורניר קורי גוף בשמינית הגמר, תפגוש בשלב הבא את המנצחת בין אלינה סביטולינה לקרולינה מוחובה.

ז’אנג, שהדיחה בדרך לשמונה האחרונות את קרולין ווז’ניאקי, המדורגת ראשונה בעולם לשעבר והפכה לטניסאית הסינית הראשונה שמגיעה לרבע הגמר מאז לי נה ב-2013, נתנה פייט בעיקר במחצית הראשונה שבה שברה ראשונה ועלתה ליתרון 0:3, לפני שהאלפ העלתה הילוך וחזרה מהפיגור בדרך לכפות שובר שוויון ולקחת מערכה מז’אנג לראשונה מאז 2012. במערכה השנייה הרומניה כבר הייתה רמה מעל יריבתה, כששברה אותה במשחקון הרביעי והשישי בדרך לניצחון במשחק.

במשחק הנועל של היום, ברבורה סטריצ’ובה הצ’כית בת ה-33, הגיעה להישג השיא בקריירה שלה כשהעפילה לחצי גמר ווימבלדון אחרי שגברה בצורה מרשימה 6:7, 1:6 על ג’ואנה קונטה הבריטית. 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי