נבחרת הדייויס נחתה בשטוקהולם, לוי: “מגיעים בכושר טוב”

נבחרת ישראל
נבחרת ישראל | איגוד הטניס

הקפטן דיבר לקראת המפגש החשוב מול השבדים: " למרות שאנחנו לא הפייבוריטים על הנייר, יש לי אמונה מלאה בסגל". ניצחון יעלה את הנבחרת לשלב פלייאוף העלייה לאליפות העולם

נבחרת הדייויס של ישראל נחתה היום (שלישי) בשטוקהולם לקראת המפגש בסוף השבוע מול שבדיה, במסגרת בית 1 אירופה/אפריקה. אל הקפטן הראל לוי והמאמן נועם אוקון הצטרפו חמישה שחקנים: יוני ארליך, דודי סלע, עידן לשם, דניאל צוקרמן וישי עוליאל.

המשחקים יתקיימו בימים שישי ושבת באולם על משטח קשה, כאשר בשישי יתקיימו שני משחקי יחידים (18:00 שעון ישראל) ובשבת (15:00) משחק הזוגות ושני משחקי היחידים הנותרים. ניצחון במפגש יעלה את הנבחרת למפגש פלייאוף העלייה לאליפות העולם שיתקיים בפברואר 2020, הפסד ישלח אותה למפגש הישרדות במארס 2020 מול הנבחרת שתעפיל מבית 2. הגרלת המפגש תתקיים ביום חמישי.

הנבחרת מגיעה בכושר טוב לאחר רצף של הצלחות בשבועות האחרונים של הטניסאים הישראלים: דודי סלע הגיע לגמר צ’לנג’ר קאסיס בצרפת שם נוצח ע”י ג’ו וילפריד צונגה, עידן לשם זכה בשבוע שעבר בפיוצ’ר בקזחסטן (25,000 דולר) ובסוף השבוע שיחק בצרפת בגמר הזוגות וישי עוליאל זכה בשבועיים האחרונים בשני פיוצ’רים (15,000 דולר) – בקרית שמונה ובסג’ור. אל הנבחרת הצטרפו ד”ר יוני ירום, יו”ר איגוד הטניס ורופא הנבחרת, הפיזיותרפיסט תמיר חן, המעסה שחר פישר ומנהל המשלחת אלכס חנקין.

הנבחרת השבדית תורכב ממיקאל יימר (שנתן פייט בשבת האחרונה לצונגה בחצי הגמר צ’לנג’ר קאסיס בצרפת) ואחיו אליאס יימר. אליהם יצטרפו מרקוס אריקסון, גוסטב האנסון ואנדרה גוראנסון. הקפטן הוא יוהאן הדסברג.

הקפטן הראל לוי יחזור למפגש גביע דייויס בשבדיה, עשר שנים אחרי הניצחון הדרמטי 2:3 במאלמו, שם הוא גבר על אנדראס וינסיגוורה בחמש מערכות במשחק החמישי והמכריע. היה זה מפגש שהוחלט לקיים אותו ללא קהל בעקבות חשש מהתפרצויות אלימות של מפגינים אנטי ישראלים בעיר בה חייה אוכלוסייה מוסלמית גדולה. הפעם מתקיים המפגש בשטוקהולם עם קהל.

לוי: “השחקנים מגיעים לשבדיה בכושר טוב, עם הרבה מאוד מוטיבציה ונעשה את ההכנה הטובה ביותר. יש לנו עוד מספר ימים להתאקלם ולהתרגל לתנאים ואני מאמין בנבחרת שלנו שתציג את היכולת הטובה שהיא מפגינה בדרך כלל במפגשי גביע דייויס. למרות שאנחנו לא הפייבוריטים על הנייר, יש לי אמונה מלאה בסגל ובעזרת הצוות הנהדר שלנו נעשה את המיטב כדי להכין את השחקנים למפגש. אני מקווה מאוד לחזור משבדיה עם אותה תוצאה כמו שחזרנו לפני עשר שנים”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי