נבחרת הפדרציה נכנעה 2:1 לתוניסיה, תיאבק על המקום השלישי

נבחרת הפדרציה
נבחרת הפדרציה | איגוד הטניס הפיני

בית 2 אירופה/אפריקה: גלושקו ניצחה את בשרי, קאטיץ' הפסידה לג'אבור וההתמודדות הוכרעה במשחק הזוגות. הקפטנית אובזילר לקראת הקרב מול מולדובה: "כולנו מאוכזבות, נתאושש ונעלה כדי לנצח"

(גודל טקסט)

נבחרת הפדרציה של ישראל נוצחה הערב (רביעי) 2:1 על ידי נבחרת תוניסיה במפגש השני במסגרת משחקי בית 2 אירופה/אפריקה המתקיימים השבוע בהלסינקי, פינלנד.

לאחר ההפסד לגאורגיה אתמול, הנבחרת כעת עם שני הפסדים בתוצאה זהה ומחר תסיים את שלב הבתים מול מולדובה בקרב על המקום השלישי בבית. לגאורגיה ולתוניסיה שני ניצחונות כל אחת והן ייפגשו מחר לקרב על המקום הראשון. ביום שישי יתקיימו משחקי ההצלבה, כאשר ישראל תיאבק נגד הירידה לבית 3. הקבוצות שיסיימו במקום השלישי בכל בית ייאבקו מול המקום הרביעי בבית המקביל.

לינה גלושקו (636 בעולם) העלתה את ישראל ל-0:1 במפגש ההיסטורי כשניצחה 1:6 ו-2:6 את שיראז בשרי (1017 בעולם) לאחר 47 דקות של משחק. ולאדה קאטיץ' (642 בעולם) נוצחה 6:4 ו-6:0 במשחק השני על ידי אונס ג'אבור, המדורגת במקום ה-45 בעולם. במשחק הזוגות המכריע נוצחו שביט קמחי ולינה גלושקו 7:6(4) ו-6:1 על ידי אונס ג'אבור ושיראז בשרי.

הקפטנית ציפי אובזילר אמרה בסיום: "כולנו מאוכזבות מההפסד הצמוד היום, שהיה מעלה אותנו כנראה ביום שישי למשחק עליה לבית 1. אבל אין מה לעשות, התחרות ממשיכה, אנחנו נירגע, נתאושש ומחר נעלה למשחק החשוב מול מולדובה כדי לנצח ולסיים במקום השלישי בבית".

אגב, זו הייתה ההתמודדות הראשונה בהיסטוריה בין ישראל לתוניסיה, שהתקיימה בברכת יו"ר איגוד הטניס העולמי דייב הגרטי והוועד האולימפי הבינלאומי. לצילום משותף התייצבו בפינלנד ד"ר יוני ירום, יו"ר איגוד הטניס בישראל וחבר הנהלת הוועד האולימפי בישראל לצד סלמה מולהי, יו"ר איגוד הטניס של תוניסיה, בעבר שחקנית טניס בעצמה. מולהי היא חברת הנהלת איגוד הטניס העולמי, האשה הראשונה מאפריקה ומדינות ערב החברה באיגוד העולמי. היא גברה בבחירות לתפקיד על איסמעיל אל שאפי הטניסאי המצרי הידוע.


תמונה היסטורית בטניס (באדיבות איגוד הטניס)

עוד באותו נושא: גביע הפדרציה, נבחרת הפדרציה

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי