תמריצים ביותר ממיליון שקלים הוענקו לזוכי המדליות ב-2020

יגאל כרמי, שחר צוברי, גור שטיינברג, יואב כהן וחילי טרופר | באדיבות הוועד האולימפי בישראל

הוועד האולימפי בישראל ומשרד התרבות והספורט ערכו טקס מצומצם במיוחד לכבוד המענקים שהועברו למצטייני השנה האחרונה, שזכו יחד ב-14 מדליות באליפויות אירופה ואחת באליפויות עולם

הוועד האולימפי בישראל ומשרד התרבות והספורט קיימו אתמול (שני) במשרדי הוועד האולימפי בתל אביב, מפגש בו העניקו תמריצים לזוכי המדליות באליפויות אירופה ואליפויות העולם בשנת 2020 במתכונת מצומצמת מאד, קפסולרית לפי ענפים, בהתאם להנחיות הקורונה ובשונה מאוד מאירועי עבר.

כידוע, שנת 2020 הייתה אחת השנים המוצלחות ביותר של ספורטאי ישראל באליפויות אירופה ובאליפויות העולם, חרף ביטול תחרויות רבות במהלך השנה בגלל משבר הקורונה. ספורטאי ישראל זכו ב-2020 ב-14 מדליות באליפויות אירופה ומדליה אחת באליפויות העולם. באליפויות אירופה, זכו ספורטאי ישראל ב-5 מדליות זהב (מספר שיא), 4 מדליות כסף ו-5 מדליות ארד. באליפויות העולם זכתה ישראל במדליית ארד אחת. סך כל התמריצים לשנת 2020 לספורטאים ולמאמנים שלהם עומד על יותר ממיליון שקלים.

את התמריצים לזוכים העניקו שר התרבות והספורט חילי טרופר ויגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי בישראל. בדבריו לספורטאים אמר השר טרופר: "ההצטיינות של כל אחד ואחת מכם הופכת את כולנו למצוינים. אתם המראה של החברה הישראלית, אתם הסיפור הישראלי של מקצועיות, הישגיות, צניעות, ערכיות ומידות טובות".

יגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי בישראל אמר: "עם פרוץ משבר הקורונה קיבלנו החלטה משותפת עם משרד התרבות והספורט לא להעניק תמריצים בשל ביטול רב של תחרויות. לפתע קרה משהו, הספורטאים פרצו החוצה והגיעו להישגים מרשימים מאד.  הוועד האולימפי בישראל במשותף עם משרד התרבות הספורט החלטנו להעניק לכם את התמריצים ואנחנו אומרים לכם תודה על ההישגים הנפלאים. היעד של כולנו הוא המשחקים האולימפיים בטוקיו ביולי הקרוב. המאמצים של כולנו ומכוונים לשם וכולנו רוצים כבר להיות שם".

יגאל כרמי, איילת זוסמן, לינוי אשרם וחילי טרופר | באדיבות הוועד האולימפי בישראל
יגאל כרמי, לי קורזיץ, גור שטיינברג וחילי טרופר | באדיבות הוועד האולימפי בישראל

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי