מירוץ "רצים לזכרם" יתקיים לאחר שנתיים

מירוץ "רצים לזכרם" | יח"צ

הקורונה מנעה בשנה שעברה את קיום המסורת לזכר חללי מערכות ישראל, אך ביום הזיכרון הקרוב בכל רחבי הארץ ייצאו אנשים לריצה באותה שעה: "רגשות עמוקים של עצב וכאב שהפכו להכרת תודה לאלה שהקריבו בשביל כולנו"

לאחר שבשנה שעברה לא ניתן היה לקיים את מירוץ "רצים לזכרם" בשל התפרצות הקורונה, חוזר המירוץ שהפך למסורת במלוא הכוח. "רצים לזכרם" יתקיים זו השנה החמישית למשך שעה אחת ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בכל הארץ באותה בשעה. המירוץ פתוח לכל מי שמעוניין להשתתף ומעוניין לרוץ לזכרו של אדם יקר או לזכרם של נופל/ת אקראי/ת ממאגר של עשרות אלפי נופלים מאז קום המדינה שקיים באתר רצים לזכרם.

את מירוץ רצים לזכרם הגה ומוביל בועז יעקב, חובב ריצה שבשירותו הצבאי בשייטת 13 איבד כמה מחבריו הטובים לנשק וגם חברים לחיים. לאחר שבמשך שנים הנהיג יעקב בהתנדבות קבוצה לקידום נוער דרך פעילות הכנה לצבא, הוא הקים את עמותת "דרך הרגליים" על מנת לקדם  מטרות חברתיות משמעותיות על ידי פעילויות ספורט שונות. במקביל המשיך יעקב בתחביב הריצה שלו, שאיפשר לו לדבריו בימי זיכרון לפרוק חלק מהרגשות שעולים בו ביום זה. "מצאתי את עצמי יוצא לריצה בנופיה הקסומים של ארצנו היפה בשיאו של יום הזיכרון, ריצה בה בעיקר זכרתי את הקרובים לי והרגשתי רגשות עמוקים של עצב וכאב שהפכו להכרת תודה לאלה שהקריבו בשביל כולנו את היקר מכל", אמר.

את מיזם "רצים לזכרם" ייסד יעקב לפני חמש שנים מתוך מטרה להפוך את הריצה לפעילות לאומית ארצית ביום הזיכרון. בשנה הראשונה לקיומו של המירוץ נרשמו אליו כ-4,700 איש, ומאז מדי שנה גדל מספר המשתתפים בכמה אלפים. בכל מירוץ התמלא עמוד הפייסבוק של המיזם במאות צילומים מרגשים של רצים מרחבי הארץ בחולצות עם לוגו "רצים לזכרם" ודגלי ישראל בידיהם. "זה מירוץ חוצה מגזרים, עדות ודעות ותפקידו לאפשר לנו כאומה לזכור את כלל הנופלים באשר הם", הוסיף יעקב. 

מירוץ "רצים לזכרם" | יח"צ

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי