מחאת המכנסיים הקצרים: התגובה של ספיר ינקו וליאן קליימן

ספיר יולי
ספיר יולי | צילום: אינסטגרם

אחרי הפוסט הקשה של רותם סלע, קליימן וינקו שוחחו עם ספורט1 והביעו את דעתן בנוגע לסאגה שהפכה לשיחת היום בישראל. ליאן: "לא צריך להגזים ולחשוף את כל הטוסיק, כן? אבל אני תומכת בילדות"

שרב כבד בחוץ? לכיתה בנות ראשיות להיכנס רק עם מכנסיים ארוכים. אחרי יותר מחודשיים בבית בגלל מגפת הקורונה, תלמידי חטיבת הביניים ‘אלון' ברעננה חזרו השבוע לבית הספר, אבל חלק מהתלמידות לא הורשו להיכנס לכיתות. הסיבה: המכנסיים היו קצרים מדי לפי הנהלת בית הספר.

אחרי מגישת הטלוויזיה רותם סלע, שהזדעזעה לקרוא את הדיווחים השונים על כך שהתלמידות הושארו מחוץ לכיתה כי הגיעו עם מכנסיים קצרים בעיצומו של שרב כבד, הגיע תורן של ספיר ינקו וליאן קליימן, בנות הזוג של השוערים אריק ינקו ובוריס קליימן, ששוחחו עם ספורט1 והביעו את דעתן בנושא.

יולי

סיפרה: "בדיוק דיברתי על זה עם חברה שלי. אני בעד שכל אחת תתלבש, תצטלם ותעשה מה שהיא רוצה. אבל ללא קשר למגדר, בנים ובנות כאחד, לכל מקום יש לבוש מסוים. איך שאת הולכת לים, את לא תלכי ככה ברחוב או בבית כנסת. חשוב שילדים ילמדו שיעור בנושא, שלכל מקום יש את הסגנון ואת צורת הלבוש שלו.

"אני חושבת שממש התלהמו יתר על המידה. תנשמו רגע כי מה אתם מלמדים את הילדים, שלצאת נגד המורים והבית ספר זה בסדר? מחר מחרתיים תשאלו למה הילדים מתמרדים נגד המורים. לא שיש לי בעיה עם מכנסיים קצרים ואני אתן לילדים שלי ללבוש מה שהם רוצים, אבל חשוב שילמדו שלכל מקום יש את קוד הלבוש שלו", סיכמו ינקו.

קליימן אמרה לספורט1: "אני חושבת שאין סיבה לא ללבוש מכנסיים קצרים. גם אני, בתור תלמידה, לבשתי מכנסיים קצרים. לא צריך להגזים ולחשוף את כל הטוסיק, כן? אבל אני תומכת בילדות".

שרון אייזנברג, בת זוגו של דוד קלטינס, הוסיפה: "בגדול אני מסכימה עם רותם סלע. אין לי יותר מדי מה להוסיף כי היא די תמצתה את כל הנקודות בפוסט שלה. אני באופן אישי בהלם שעדיין הנושא הזה מעורר שיח בהיקף ציבורי כל כך רחב, כי מבחינתי זה שטויות ללכת עם שורט או לא, אז חבל שעדיין יש מסביב זה באזז".

 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בואו נדבר רגע על מכנסיים קצרים וגופיות. ובואו באותה נשימה נדבר גם על אלימות נגד נשים, על כפייה, על יצירת דימוי גוף מעוות ועל שוויון שאיננו בנמצא. כשמגיעות בנות לבית הספר במכנסיים קצרים או גופיות והנהלת בית הספר שולחת אותן הביתה בטענה כי בנות שלובשות מכנסיים קצרים וגופיות הן אינן צנועות והדבר מסיח את דעתם וריכוזם של בני הכיתה או המורים הגברים בבי"ס (כי הרי זו בעצם הבעיה) מה שהנהלת בי"ס אומרת במילים אחרות זה כך- אם חלילה וחס תוחפצי, תוטרדי מינית, או תאנסי ע"י גבר- זו היא אשמתך. כי התלבשת בצורה שהזמינה את זה. לא פחות ולא יותר. זה לעניין האלימות. לעניין השוויון והכפייה- כפי שהיינו מתרעמים כולנו אם לתלמידים בנים מותר היה לשחק בהפסקה בחצר ותלמידות בנות היו נדרשות להישאר בהפסקה בכיתה, כך בדיוק עלינו להתרעם שמפלים בין תלבושת מותרת לבנים ואסורה לבנות. ולעניין דימוי הגוף- כמה מסוכן ומקולקל זה שכבר בגיל בי"ס ולמעשה בכל גיל, ילדה מקבלת מבעלי הסמכות בחייה את התחושה שרגליה, ירכיה, הן איבר מיני ולא סתם רגליים, כאלו שנועדו להליכה. ולמי שעדיין בשנת 2020 זקוק להבהרה אז הנה- בנות הן לא רק המין היפה, הן גם המין החכם, ההישיגי, האינטליגנטי והמתוחכם. ובעיקר הן היום גם המין שיודע לעמוד על דעתו ולתקן דעות חשוכות, ישנות ומזיקות ולא להיכנע לתכתיבים שגויים ואלימים.

A post shared by Rotem Sela (rotemsela1) on

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי