יוליה גלושקו פרשה מטניס: "החלטתי להקשיב לגוף שלי"‎

יוליה גלושקו
יוליה גלושקו | AFP

בעקבות מספר פציעות בשנה האחרונה, טניסאית נבחרת הפדרציה בעבר החליטה לתלות את המחבט בגיל 29 בלבד: "נאלצתי להגיע להחלטה הכי קשה שהייתי צריכה לקבל". איגוד הטניס יקיים טקס לכבודה בגמר אליפות ישראל

טניסאית נבחרת הפדרציה בעבר שדורגה בשיאה במקום ה-79 בעולם, החליטה לתלות את המחבט, בעקבות מספר פציעות בשנה האחרונה: "נאלצתי להגיע להחלטה הכי קשה שהייתי צריכה לקבל". איגוד הטניס יקיים טקס לכבודה בגמר אליפות ישראל

יוליה גלושקו, טניסאית נבחרת הפדרציה של ישראל בעבר שבשיאה דורגה במקום ה-79 בעולם, הודיעה על פרישה מטניס בגיל 29 לאחר קריירה בת 15 שנה כשחקנית מקצוענית. בשנה האחרונה מתמודדת גלושקו עם מספר פציעות ולאחר התלבטויות רבות החליטה לתלות את המחבט.

במהלך הקריירה השתתפה גלושקו בכל ארבעת טורנירי הגראנד סלאם, והגיעה לסיבוב השלישי ברולאן גארוס בצרפת ובאליפות ארה"ב הפתוחה בניו יורק. היא זכתה ב-11 טורנירי ITF, בשלוש אליפויות ישראל ושיחקה בנבחרת הפדרציה משנת 2007.

תלתה את המחבט בגיל 29 בלבד. יוליה גלושקו (Gettyimages)

איגוד הטניס יקיים טקס לגלושקו בגמר אליפות ישראל שיתקיים בשישי הבא ברעננה. יוני ירום, יו"ר איגוד הטניס: "יוליה הינה שחקנית מוכשרת ביותר שידעה עליות ומורדות ושיחקה בכל התחרויות החשובות בעולם. אופייה התוסס והחינני, מגוון ועוצמות חבטותיה משאירות זיכרונות נעימים בקרב קהל חובבי הטניס בישראל ובעולם. יוליה היוותה נדבך מרכזי בנבחרת הפדרציה במשך שנים רבות, איגוד הטניס מוקיר ומעריך את תרומתה רבת השנים של יוליה לטניס הישראלי ולהיותה דוגמה ומופת לטניסאיות צעירות".

גלושקו: "אחרי הרבה מחשבות ושנה קשה מבחינה בריאותית, נאלצתי להגיע להחלטה הכי קשה שהייתי צריכה לקבל, שהיא להקשיב לגוף שלי ולפרוש מטניס מקצועני. במשך המון שנים טניס היה כל עולמי, אורח חיים אינטנסיבי, תשעה חודשים בשנה בחו"ל, אין ספור חותמות בדרכון, טיסות כל כמה ימים למדינה או עיר אחרת, הרבה לילות של שינה במטוס, הרבה תחרויות, ניצחונות, הפסדים, הרבה אנשים, מאכלים שונים, תרבויות שונות, אין ספור פעמים שהייתי מתעוררת בבוקר במקום מסוים וכבר לא היה לי מושג איפה אני".


"נאלצתי להגיע להחלטה הכי קשה שהייתי צריכה לקבל" (Gettyimages)

"השנה האחרונה הייתה לא פשוטה מבחינה בריאותית – זה התחיל בניו יורק, באליפות ארה"ב הפתוחה, כשנפלתי במשחק בסיבוב הראשון אחרי שעברתי את המוקדמות. זה המשיך בהתאוששות של שבעה חודשים כולל ניתוח, משם לפציעה נוספת ולשנה בה שיחקתי בסך הכול ב-15 תחרויות, רוב המשחקים עם כאבים, הרבה מאוד שעות של פיזיותרפיה, שיקום, והרבה שבועות בבית", אמרה.

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהגיד תודה לכמה אנשים שבלעדיהם הקריירה שלי לא הייתה יכולה לקרות. לצוות שלי בשנתיים האחרונות: אמיר חדד, קרן שלמה, אורן בר נור, אביחי סורוקה ואילנית טאו. הם נתנו לי מעטפת עם הרבה תמיכה, ביטחון, אכפתיות, מקצועיות, שעות ארוכות של אימונים, שיחות בכל שעה, תמיד היו שם בשבילי ואין לי דרך להסביר במילים כמה אני מעריכה אותם. אני מודה לאיגוד הטניס על התמיכה בי לאורך הרבה מאוד שנים ותודה אישית לשמואל דונרשטיין, הבעלים של רב בריח, שמהרגע שהחליט לתת לי חסות, עקב אחרי הקריירה שלי והיה איתי בקשר רציף כל הזמן, תמך ודאג שיהיה לי הכול בשביל שאצליח לחזור ולהתחרות בתחרויות ברמה הכי גבוהה", אמרה גלושקו.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי