קטש: "מקווה שהחבר’ה יעשו את העבודה בלימוז’. זכיתי להיות כאן"

עודד קטש | דני מרון

מאמן הפועל ירושלים התאכזב מההפסד במשחקו האחרון במועדון: "התחושה קשה, לא רציתי לסיים כך את התקופה, אסור שהמשחק הזה ישפיע" אך מביט בגאווה על תקופתו: "לא היה פשוט עבורי לעזוב, יש הרבה למה להתגעגע"

עודד קטש כל כך רצה להיפרד מהפועל ירושלים עם ניצחון רגע לפני קפיצת המדרגה הגדולה בקריירה שלו כשיעבור לאמן את פנאתינייקוס היוונית ויסגור מעגל – אך זה לא הצליח. אתמול (רביעי) נכנעה ירושלים 77:78 לטורק טלקום הטורקית כשהיא שומטת בשלומיאליות יתרון 19 נק’. מעבר לכך הקבוצה הסתבכה לקראת מחזור הסיום של ליגת האלופות כשלא הצליחה להבטיח את הכרטיס לשלב הבא. קטש ניתח את המשחק, ידע שהשחקנים מאוד רצו לתת לו מתנת פרידה וכמובן היה קשה לו לסכם על רגל אחת את תקופתו במועדון.

"התחושה קשה, המשחק הלך לכיוון שלנו, לא רציתי לסיים ככה את התקופה, זה ברור, רציתי שתהיה תחושה אחרת. החמצנו את הבטחת העלייה", אמר קטש בסיום. שלטנו, בעיקר בחצי הראשון, לא נתנו להם להיכנס למשחק ולא ידענו לסיים אותו באנרגיות הנכונות. לאט לאט היה לחץ מסוים, אני יודע שהשחקנים רצו את זה בשבילי. החטאנו יותר מדי סלים קלים והמשחק התהפך עלינו. תחושה לא טובה, אני מאוד מקווה שהחבר’ה יעשו את העבודה בלימוז’ ויעלו כי זה באמת פספוס גדול. חשוב לי שהמשחק הזה לא ישפיע".

מה יגיד לשחקנים: "תכננתי מילים אחרות ואווירה אחרת. עכשיו זה הופך את זה לפחות חשוב. למרות הסיטואציה האישית שלי, יש פה קבוצת כדורסל שהפסידה משחק חשוב וזו התחושה הכי ברורה".

עודד קטש | דני מרון

איך מסכם את התקופה: "אני לא יכול לסכם כרגע. גם אם היינו מנצחים, זה לא היה פשוט בשבילי לקבל את ההחלטה ולעזוב מקום שאני כל כך אוהב ונהניתי ונתן לי המון. אני עדיין במשחק שנגמר. קשה לבחון דרך על סמך משחק אחד. אני בעיקר מרגיש שזכיתי להיות כאן ומודה על ההזדמנות הזו. החיבוק הגדול שקיבלתי מההנהלה ועד אחרון השחקנים ועד הקהל כמובן, כולל בשבוע האחרון בו בירכו אותי והבינו אותי – זה מדהים. זה לא היה שבוע קל בשבילי, זה לא משהו שתכננתי או צפיתי. אחרי הרבה התלבטויות ובלב חצוי, החלטתי לקחת את הדבר הזה".

מילות פרידה מירושלים: "זו הזדמנות להגיד שוב תודה על שלוש שנים מדהימות, מרגשות, של הרגשת משפחה. בשנתיים וחצי האחרונות האופי המיוחד של השחקנים היה באמת מרגש, בנינו פה משהו שהוא הרבה יותר גדול מסך החלקים שלו. היה קשה לראות את זה בזמן הקורונה, קרו המון המון דברים. התקשינו, נאחזנו בשיניים. דברים הפכו להיות הרבה יותר קשים וללא הקהל שלנו, שגם בגלל שהוא מדהים וגם בגלל החיבור לשחקנים אני חושב שזה היה חשוב לנו יותר מאשר בקבוצות אחרות. כמו תמיד, לפעמים יש תחושת פספוס אבל במבט אחורה אפשר להיות מאוד גאים, אני באופן אישי מאוד גאה ותמיד ארגיש חלק ממשפחת הפועל ירושלים. אני די בטוח, מהיכרות עם האנשים שכאן, שהפועל ירושלים תמשיך להצליח בעתיד".

מה הכי יחסר לו: "בעיקר האנשים. באמת יש הרבה למה להתגעגע. הקהל, החוויות שהיו כאן איתו והתמיכה. עדיין מתגנים לי השירים בערבים המיוחדים האלה שהיו לנו. מתקופת אורי אלון וחומסקי וגיא ולכל הצוות, היום-יום הוא פשוט הרגשה של משפחה. זה לא משהו מובן מאליו ואני חושב שכולם מרגישים את זה. להרגיש את השייכות והאהבה האלו במקום עבודה, את התמיכה וגם הזכות לעבוד עם השחקנים האלה. היו לנו אכזבות, אולי התחושה הכי קשה שהייתה בשלוש השנים האלה זו באמת הקורונה שתפסה אותנו אחרי שבנינו קבוצה מחוברת, ביחס לתקציב ולמימדים שלנו. אבל התהליך של הקבוצה הזו ימשיך. מאז הקורונה קרו הרבה דברים שעושים קשיים אבל אני בטוח שההמשך יהיה זהה, אין לי ספק שבדרך שבה המועדון מנוהל, הוא יצליח".

הקהל של הפועל ירושלים. כמה הוא היה חסר | דני מרון

האם זו הפעם האחרונה שהוא מאמן בישראל: "זה לא הזמן המתאים מבחינתי לתת הצהרות. האמת שהאוהדים בשבוע האחרון נתנו לי חיבוק גדול, הם חסרים לנו השנה ממש. היו רגעים מדהימים, בעיקר בזכותם. למה אתגעגע? לאוהדים, לארנה מלאה, לאנרגיות. יש הרבה דברים להתגעגע אליהם, אין מספיק זמן למנות את כולם. גם לשחקנים נפלאים שזכיתי לאמן כאן".

המעבר ליוון: "אני יוצא לעוד אתגר גדול, אני די מבין לאן אני הולך, לאיזו קבוצה. אני מכיר את המדינה, את העיר, הקהל והקבוצה ויודע עד כמה האתגר גדול. היום אני מרגיש באמת מוכן מתמיד לאתגר הזה. אי אפשר לדעת, בסוף צריך גם טיפת מזל כדי שדברים יעבדו לכיוונך. אבל אני מרגיש מוכן להתמודד עם הרבה מאוד מצבים ואחת הסיבות לכך היא הפועל ירושלים ומה שעברתי כאן. למדתי וחוויתי המון דברים".

סגירת מעגל בחזרה לפאו: "לא יודע אם להסתכל על זה ככה. יכול להיות שיש לקשר שלי עם פנאתינייקוס חלק בהזדמנות הזו שקיבלתי. כמובן שהייתי מעדיף אם דברים היו קורים במסודר, בקיץ, ולא הייתי צריך לעשות את הצעד הזה, שהוא לא היה פשוט בשבילי. אבל אחרי מחשבה שיכולה להיות סיטואציה שאולי לא תחזור, החלטתי ללכת לזה. אני יותר מסתכל על זה ברמה של אתגר, זה דברים שנשארים יום-יומיים. אחרי זה יש הרבה עבודה ואתגרים, בסוף צריך להביא תוצאות".

המאמן הנכנס | דני מרון

המחשבות על יריבתו הראשונה בפאו – פנרבחצ’ה: "השתדלתי להשאיר הכל ללפני המשחק. הייתי כל כולי מרוכז במשחק הזה, גם לי יהיה קשה להתאושש מהסוף הזה".

טיישון תומאס שרשם 15 נק’ והוסיף גם 6 ריב’, אמר: היה לנו יתרון גדול וחשבנו שאפשר להירגע, אך אסור שזה יקרה וצריך להישאר עקביים למשך 40 דקות. זה מאוד מתסכל, כולנו יודעים כמה המשחק הזה היה חשוב, לא רק בגלל שזו ליגת האלופות אלא משום שעודד עוזב. רצינו לסיים את התקופה איתו בטעם טוב וזה מתסכל. הכי חשוב שנישאר ביחד. דברים ישתנו עכשיו וכולנו נפגוש הרבה דברים חדשים. צריכים להישאר כקבוצה".

על המאמן החדש דאיניוס אדומייטיס שצפה בהפסד מן הצד: "אנחנו יודעים מהן המטרות בהפועל ירושלים ונצטרך לעזור למאמן החדש לשלב את הדברים החדשים שהוא רוצה להביא לקבוצה. לא היה לנו צ’אנס לדבר איתו, אנחנו רוצים קודם כל לסיים את הפרק עם עודד. ניסינו להדחיק את זה בגלל המשחק, אני אגיד לו בחדר ההלבשה את מה שירגיש לי טבעי לומר".

טיישון תומאס | דני מרון

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי