היירו: “זקוקים לראשות הבית”, סנטוס: “עלולים להסתבך”

פפה, פרננדו סנטוס
פפה, פרננדו סנטוס | AFP

מאמן נבחרת ספרד דרוך לקראת מרוקו (21:00): "זוכרים מה קרה לפני ארבע שנים, זה הזמן להילחם", מאמן פורטוגל לקראת איראן במשחק שייערך במקביל: "אני וקיירוש חברים 35 שנה, מחר לא נהיה". מי תסיים בפסגת בית ב'?

ספרד ופורטוגל במאבק ענק על המקום הראשון בבית ב’, כל זאת בזמן שהשתיים כלל לא הבטיחו את מקומן בשמינית הגמר. כנראה שעדיף יהיה לסיים דווקא במקום הראשון כדי לא לפגוש את אורוגווואי שאמורה לסיים במקום השני. ספרד ופורטוגל נמצאות כרגע באותו מאזן בבית ב’, ואם ינצחו את משחקיהן באותה תוצאה המאזן יהיה זהה לחלוטין ואז מה שיקבע את המיקום בראש הבית יהיה הפיירפליי של כל נבחרת, כך שכרטיסים צהובים ואדומים יקבעו את גורלן של השתיים

איראן – פורטוגל (בית ב’, 21:00)
לכאורה משחק קל עבור פורטוגל במורדוביה ארנה בסרנסק, שם אלופת אירופה אמורה לנצח ולסיים בין שתי הראשונות בבית, אבל האיראנים עם שלוש נקודות בזכות ה-0:1 על מרוקו מקווים לרשום את אחת הסנסציות הגדולות. במצב כזה, פורטוגל כנראה תודח למרות ארבעת השערים שהבקיע כריסטיאנו רונאלדו בשני המשחקים הראשונים. ההבדל בין הנבחרות הוא שפורטוגל זקוקה לתיקו כדי לעלות, בעוד שאיראן חייבת לנצח.

לרשות פרננדו סנטוס יעמוד סגל מלא, אבל ישנה אכזבה מברנרדו סילבה ומגונסאלו גדש שעשויים לרדת לספסל. ז’ואאו מוטיניו לא התאמן אתמול בגלל שפעת, אך התאמן היום ויהיה כשיר להתמודדות. הקשר שיחק בשני המשחקים הראשונים ואם יזכה להקלה למרות הכל יוחלף ברפאל גררו. “הולך להיות משחק קשה בצורה בלתי רגילה לשתי הנבחרות, אבל אני חושב שאנחנו מוכנים ורוצים לנצח כדי להעפיל לשמינית”, אמר סנטוס בביטחון, “איראן תהיה הנבחרת האפריקאית הכי טובה מאסיה ולא בכדי. דברים יכולים להסתבך עבורנו. קיירוש? אנחנו חברים במשך 35 שנה, מחר לא נהיה”.

מוטיניו באימון המסכם. התאושש ויפתח (AFP)

הפורטוגלים ישחקו נגד הנבחרת הכי הגנתית בבית עם המאמן הפורטוגלי קרלוס קיירוש שמכיר אותם היטב כאמור. “פורטוגל נבחרת חזקה מאוד, בעלת עוצמה וברור שהיא מועמדת לזכות במונדיאל. תראו לי עוד נבחרות שמרשות לעצמן להשאיר מחוץ לסגל שחקנים מאינטר, ברצלונה ומונאקו? צריך להיות ריאליים, אבל נילחם על החלום שלנו מהדקה הראשונה ועד האחרונה”.

שתי הנבחרות נפגשו כבר בגביע העולמי ב-2006, אז החלוץ הצעיר כריסטיאנו רונאלדו כבש שער ב-0:2 של פורטוגל. מאותו משחק נשארו רק רונאלדו ומסעוד שוג’אי מאיראן.


ספרד – מרוקו (בית ב’, 21:00)
על הנייר לנבחרת “לה רוחה” משחק קל יותר מאשר לפורטוגל, מכיוון שמרוקו כבר הודחה. זה יהיה המשחק השלישי בלבד של פרננדו היירו כמאמן הנבחרת והוא זקוק לנקודה כדי לעלות. פיפ”א לא הרשתה לנבחרות להתאמן באצטדיון בקלינינגרד, ובספרד מקווים שהדבר לא ישפיע עליהם בניסיון לשוב למעמד שמינית גמר גביע העולם אחרי שמונה שנים.

מאמן ספרד פרננדו היירו אמר לקראת המשחק: “המטרה שלנו היא לנצח מחר. מתמטית עדיין לא העפלנו ואנחנו זקוקים לניצחון. המונדיאל מאוד שוויוני, ולמעט הניצחון של אנגליה כולן עושות חיים קשים אחת לשנייה. הכדורגל ברחבי העולם הולך ומשתווה ברמתו. אנחנו זוכרים מה קרה לנו לפני ארבע שנים וזה הזמן שלנו להילחם כדי לסיים בראש הבית”.

היירו ובוסקטס במסיבת העיתונאים למשחק (AFP)

סרחיו בוסקטס הוסיף: “מרוקו הציגה כדורגל טוב, העובדה שיש לה אפס נקודות כלל לא משקפת. הם סבלו מחוסר מזל. בטורנירים הגדולים סובלים וחשוב שנסייים בראש הבית ונוכל להסתכל קדימה. אנחנו יודעים מה קורה בבתים האחרים, אבל מבחינתו הכי חשוב לנצח”.

הספרדים מגיעים למשחק בלתי מנוצחים בשנתיים האחרונות ב-22 משחקים (15 ניצחונות ו-7 תוצאות תיקו). הנבחרת בונה על דייגו קוסטה שכבש שלושה שערים בשני המשחקים הראשונים ולא צפוי שינוי בהרכב של ספרד, אך נראה כי לכל הפחות מרקו אסנסיו יזכה לדקות משמעותיות במחזור הסיום.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי