תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

יואכים לב: אני אחראי להדחה. מוקדם לומר אם אשאר המאמן

מרקו רויס | AFP
מאמן נבחרת גרמניה לקח אחריות, הומלס הוסיף לאחר ההדחה: "מאז סתיו 2017 לא הייתה לנו הופעה טובה". תומאס מולר: "כולנו המומים. למה לא פתחתי? זה לא הנושא, הייתי צריך להבקיע ולא עשיתי זאת". וגם: כל המספרים
מספרים
1 - פעם ראשונה אי פעם שנבחרת גרמניה עפה בשלב הבתים. זה כן קרה לה ב-1938 בסיבוב הראשון, כשהייתה זו גרמניה הנאצית.

1 - פעם ראשונה שתומאס מולר ישב על ספסל נבחרת גרמניה במונדיאל מאז הבכורה שלו. מתוך 16 המשחקים הקודמים הוא פתח ב-15 ומשחק אחד החמיץ (מול ספרד ב-2010). היום הוא עלה מהספסל, וזה כמובן לא הספיק.

1 - קוריאה גם הפכה לאסייאתית הראשונה שמנצחת את אלופת העולם במשחק רשמי.


3 - פעם שלישית ברציפות שאלופת העולם עפה בשלב הבתים. זה קרה לאיטליה ב-2010 ולספרד ב-2014. זה קרה גם לצרפת ב-2002. 
באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >


3 - בשלושת משחקי שלב הבתים לא הצליחה להבקיע גרמניה בשלב הבתים, וזו הפעם הראשונה שזה קורה לה מאז 1986.

5 - גרמניה ניצחה את כל חמשת משחקיה קודמים מול יריבות מאסיה, מאזן השערים היה 3:19. היום היא ספגה פעמיים, הפסידה והודחה.


גרמניה לא מצליחה לעכל (AFP)

תגובות
המאמן יואכים לב: "אני אחראי למה שקרה. אם אמשיך בנבחרת? לא יודע, מוקדם לומר. ברכות לקוריאה על הניצחון ולשבדיה ולמקסיקו על ההעפלה. קשה לי להסביר מה קרה לנו, אבל זו גם הסיבה שלא מגיע לנו להיות בשמינית. האכזבה שלנו עצומה ולא מגיע לנו להיות אלופי עולם בשנית ולא להיות בין 16 האחרונות. לא שיחקנו היום כמו שאנחנו רגילים, גם הדינמיות שלנו במערך הובילה למצבים ולא ניצלנו אתום. לא מגיע לנו להיות שם. 

עוד אמר לב על היכולת הרעה של שחקניו כשנשאל על אוזיל: "הוא לא היה היחיד ששיחק רע, גם שחקנים אחרים לא הופיעו. אני לוקח על כך אחריות. אני לא יכול לומר דבר לגבי העתיד, אני עוד בשוק וצריך כמה שעות. התכוננו טוב לטורניר, היינו מוכנים וידענו על היריבות וגם על כך שכולן ירצו לנצח אותנו ולא עשינו עם זה דבר. זו לא תקופה שחורה בכדורגל הגרמני, יש לנו שחקנים צעירים והעתיד לפניהם. זה קרה למדינות אחרות לפנינו ונסיק את המסקנות".


לקח את מלוא האחריות. יואכים לב (AFP)


תומאס מולר
: "כולנו המומים מעצמנו, לא משנה מה נגיד. אנחנו מאוכזבים עד עמקי נשמתנו, אבל אנחנו אשמים ואחראים. לא פתחתי? זה לא הנושא עכשיו. הייתי צריך להבקיע ולא עשיתי את זה. יש לי דעה בנושא, אבל אחרי שהודחנו אני לא חושב שזה הזמן לזה. אני בן 28 ולא אכריז שאני עוזב את הנבחרת שעה אחרי שהודחנו. לא יודע למה אתם שואלים אם אפרוש. התפטרות של לב? אנחנו מאמינים בו. אני מבין את השאלות, אבל אף אחד לא יכריז דבר עכשיו".

הבלם מאטס הומלס: "קשה למצוא את המילים. האמנו עד הסוף והיו לנו מספיק מצבים להבקיע, בסוף נאלצנו לסכן את הכל. ההופעה הטובה האחרונה שלנו הייתה בסתיו 2017 וזה הרבה זמן. זה מאוד מצער. אפשר לראות שבמונדיאל קשה לכולן, מהדקה ה-65 כבר איבדנו את המבנה והסגנון שלנו". 

מאמן דרום קוריאה שין טאה-יונג: "אני מרגיש נהדר, אבל גם מרגיש ריק מצד שני, הרגשה אמביוולנטית. אתמול אמרתי שיש לנו רק סיכוי אחד לנצח והיום כבר אמרתי להם שעליהם להילחם עד הסוף. גרמניה היא אלופת העולם האחרונה והמדורגת מספר 1 בעולם, אבל הם כנראה הרגישו שהם יכולים לנצח אותנו - זה מה שכולם חשבו - וחשבתי שאפשר להשתמש בזה כאסטרטגיה והצלחנו להכות אותם".

שוער דרום קוריאה צ'ו היון וו: "לא היה לי משחק מושלם כמו זה בעבר. בכל הקריירה שלי לא היה לי משחק כזה. כל השחקנים והמאמן, כולנו שיחקנו בשביל העם הקוריאני. רק אחרי המשחק הבנו את התוצאה והפנמנו את ההישג שלנו, זה גם מאכזב שלא עלינו ולכן שחקנים בכו".


רק רשת
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ