תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מודריץ': הראינו אופי, עברנו עוד דרמה ואנחנו בחצי הגמר

נבחרת קרואטיה | AFP
בסך הכל פעם שנייה מתוך 15 משחקי גביע עולם שנכנסו להארכה בסיומם מארחת הטורניר מודחת, סובאשיץ' כבר עם ארבע הדיפות מהנקודה הלבנה וקרואטיה בחצי הגמר לראשונה מאז 1998. המספרים והתגובות מה-3:4 על רוסיה
מספרים
1 - זו הייתה הופעה ראשונה של קרואטיה בהארכה במונדיאל. זו גם הייתה הפעם השנייה מתוך 15 משחקי מונדיאל שנכנסו להארכה שבסיומם המארחת מודחת, קרה רק לגרמניה ב-2006.


1
- רוסיה הפכה למארחת הראשונה מאז דרום קוריאה ב-2002 שמבקיעה בהארכה.

2 - פעם שנייה שקרואטיה בחצי גמר המונדיאל. זה קרה גם ב-1998, אז נכנעה לצרפת בחצי וניצחה את הולנד כדי לסיים במקום השלישי.


2 - פעמיים עד היום פגשה נבחרת קרואטיה את מארחת המונדיאל, והפסידה בשני המשחקים. לצרפת ב-1998 ולברזיל ב-2014. היום זה השתנה.באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן > 

2 - זו גם רק הפעם השנייה שמארחת מונדיאל סופגת בהארכה. ב-2006 זה קרה לגרמניה מול איטליה, אז האזורי הבקיעו פעמיים (דל פיירו וגרוסו).


2 - קרואטיה הבקיעה פעמיים בנגיחה הערב. בכל 20 משחקי המונדיאל האחרונים שלה היא הבקיעה בנגיחה רק פעם אחת.


2 - השוער הקרואטי דניאל סובאשיץ' הוא בסך הכל השני שהודף ארבעה פנדלים או יותר במהלך משחקי גביע העולם. סובאשיץ'. ארבע הדיפות פנדלים בגביע העולם (AFP)

2 - ניצחון שני ברציפות לקרואטיה אחרי דו קרב מהנקודה הלבנה. זה קרה רק לארגנטינה ב-1990.

4 - דניס צ'רישב הבקיע ארבעה שערים בגביע העולם 2018, יש רק שחקן אחד בהיסטוריה של רוסיה, כולל תקופתה כברית המועצות, שהבקיע יותר. זהו אולג סאלנקו שכבש שישה שערים ב-1994.

5 - חמש מארחות גביע העולם הקודמות שהגיעו לרבע הגמר גם הצליחו להעפיל לשלב ארבע האחרונות. איטליה ב-1990, צרפת ב-1998, דרום קוריאה ב-2002, גרמניה ב-2006 וברזיל ב-2014. תמיד יש פעם ראשונה.

תגובות
לוקה מודריץ':
"עברנו עוד דרמה. לא שיחקנו טוב במחצית הראשונה, לא שלטנו במשחק כמו שרצינו. מתחילת המחצית השנייה נראינו טוב יותר, אבל לא הצלחנו להכריע את המשחק. הראינו שוב אופי ואנחנו בחצי הגמר. יש לנו מספיק זמן לנוח ולהתכונן לחצי הגמר".

איבן ראקיטיץ' שכבש את הפנדל המכריע: "אף פעם שום דבר לא הולך לנו בקלות, אבל זה מדהים שאנחנו בין ארבע האחרונות. היינו צריכים להכריע את המשחק עוד קודם, אבל ספגנו בהארכה ונגררנו לפנדלים. זה חלום להיות בחצי הגמר מול אנגליה".


ראקיטיץ' מנצח את המשחק ושולח את קרואטיה לארבע האחרונות (AFP)

זלאטקו דאליץ' מאמן קרואטיה: "דברים שוב הלכו לנו קשה, היינו צריכים להילחם, אבל אנחנו רגילים לכך. זכינו בפרס על המאמץ שלנו ואנחנו בחצי גמר גביע העולם. זה אדיר. היה מאוד עצוב אם לא היינו מצליחים להגיע למוסקבה".

מאמן נבחרת רוסיה סטניסלב צ'רצ'סוב: "סמכנו על עצמנו ויכולנו רק להוכיח לעצמנו שאנחנו יכולים באמצעות עבודה קשה. אני מאמין שכולם עכשיו לא רק מאמינים ביכולתנו, אלא גם אוהבים אותנו. כל רוסיה מאוהבת בנו. הם יודעים עכשיו מה שווה נבחרת רוסיה".

רק רשת
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ