ניר ביטון: “אולי אם אשחק יותר כבלם, נגיע לליגת האלופות”

play ניר ביטון
ניר ביטון | Gettyimages
מוקדמות ליגת האלופות: סלטיק - פ.צ. סראייבו 1:3 01:21

הישראלי של סלטיק התייחס, בהומור מסוים, לשינוי שהוא עובר בתפקודו על המגרש: "שיחקתי בהגנה גם בנבחרת והרגשתי טוב". על העפלה למפעל הבכיר באירופה: "זו מטרה גדולה מבחינתנו, צריכים להגיע מרוכזים לכל משחק"

ניר ביטון בילה את מרבית העונה הקודמת מחוץ למגרש, מה שאולי גרם לאוהדי סלטיק שדרכו בקבוצה בקבוצה מגלאזגו קרובה לסיומה. אבל הישראלי מצא את דרכו חזרה להרכב הראשון ולאחר שפתח בניצחון 1:3 על פ.צ. סראייבו ביום שלישי האחרון, הוא ביקש להודות למאמנו ניל לנון על האמון בראיון ל’פוטבול סקוטלנד’.

“אני מאוד מעריך את זה שהוא מחזיק ממני”, אמר ביטון, “הוא היה זה שהביא אותי לסלטיק מלכתחילה והאמין בי כשעשה זאת. הוא נתן לי את הביטחון לשחק כשהגעתי לכאן. ככל שאמשיך לקבל ממנו הזדמנויות בעתיד, תמיד אשתדל לעשות את המיטב עבורו, עבור האוהדים ועבור המועדון, על כל האמון שהם נתנו בי”.

בסקוטלנד נכתב כי ביטון הוא קשר בתפקידו הטבעי, אבל הוצב כבלם במשחק נגד סראייבו: “אולי אני צריך לשחק כבלם לעיתים יותר תכופות וייתכן שכך נגיע לליגת האלופות בכל שנה”, התבדח השחקן, “שיחקתי כבלם בנבחרת במשחק נגד פולין והרגשתי טוב. זה תלוי איך אתה מכין את עצמך ומכניס את עצמך לעניינים תוך כדי משחק”.

הודה למאמן שלו על הקרדיט. ניר ביטון עם ניל לנון (Gettyimages)

ביטון דיבר על המשמעויות של לבישת המדים של סלטיק: “אמרתי בעבר, כשאתה משחק במועדון בסדר גודל כזה, תמיד תהיה לך תחרות. אתה תמיד צריך להיות מוכן להיאבק על העמדה שלך ולהרוויח את הדקות. תמיד יהיו שחקנים אחרים בסגל שיביאו אותך לקצה. אבל זה הדבר הכי טוב כאן, כי אתה יודע שאם תוריד לשנייה את הרגל מהגז, אתה יכול לאבד את המקום שלך בקבוצה. כל עונה מאז שהגעתי לכאן הייתה מאתגרת. זו קבוצה גדולה וזה אומר שיש לחץ וציפיות גבוהות בכל זמן נתון”.

הישראלי הביע שביעות רצון מהתוצאה במשחק בסראייבו והתייחס למטרה להעפיל לליגת האלופות: “זה היה טוב לנצח, אלה בדרך כלל משחקים שקשה לשחק. אתה מגיע לאצטדיון עם 25 אלף אנשים, כר הדשא במצב הכי טוב, זה שלב מוקדם של העונה והדבר היחיד שחשוב זו התוצאה. אנחנו מרוצים בהתחשב בכל זה.

הרגיש בנוח כבלם נגד פולין. ביטון במדי הנבחרת (אודי ציטיאט)

“ליגת האלופות היא מטרה גדולה מבחינתו העונה, זה יתן לנו דחיפה אם נצליח להשיג את זה”, המשיך ביטון והזהיר: “אנחנו צריכים לוודא שנגיע מרוכזים לכל משחק לאורך המוקדמות. ספגנו במשחק האחרון בצורה רשלנית, נצטרך להימנע מזה כדי לעמוד במטרה”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי