איטליה בטירוף: “המסיבה של נאפולי”. מרטנס: “לא לעצור”

שחקני נאפולי חוגגים
שחקני נאפולי חוגגים | Francesco Pecoraro/Getty Images

בארץ המגף חגגו את הניצחון המשכנע על אלופת אירופה: "זה היה הישג ענק, ליברפול הייתה על החבלים". אנצ'לוטי: "חשוב לי לראות אמונה, השחקנים משפרים את הסגל". קוליבאלי: "אתן 110% למען הקבוצה הזו"

ערב המשחקים הראשון של ליגת האלופות הסתיים אתמול (שלישי) עם מנצחת גדולה. זו נאפולי של קרלו אנצ’לוטי שגברה על ליברפול, אלופת אירופה הנוכחית, באצטדיון סן פאולו כפי שעשתה בעונה שעברה, הפעם עם ניצחון 0:2 עם שני שערים מאוחרים, אחד מהם שער בכורה של פרננדו יורנטה בקבוצה. “המסיבה של נאפולי. איזה שואו של פרננדו יורנטה ודריס מרטנס”, נכתב ב”טוטוספורט”, “זו הייתה נאפולי שסחטה מחיאות כאפיים”. “הישג ענק לנאפולי ששמה את אלופת אירופה על החבלים”.

המאמן היה במצב רוח לבדיחות כשאמר לקלופ הכעוס בסיום: “אל תדאג, כשאתה מפסיד כאן אתה זוכה בליגת האלופות”. המאמן אגב רשם ציון דרך מעניין כשזו הפעם הרביעית בה הוא מנצח את אלופת אירופה המכהנת. בפעם האחרונה הוא עשה זאת כמאמן ריאל מדריד נגד באיירן מינכן בחצי הגמר בעונת 2013/14. המאמן צייץ: ” ניצחון פנטסטי. גאה בשחקנים שלי וגאה בסן פאולו. תודה לכולכם על הלילה הנהדר הזה. פורצה נאפולי.

אנצ’לוטי הוסיף: “תמיד קשה נגד ליברפול, מהדקה הראשונה ועד האחרונה, האמנו שנוכל לכבוש שער נוסף. היינו צריכים לעשות התאמות אך בלי לאבד את הזהות. חשוב לי לראות קבוצה מאמינה. אהבתי איך שהגבנו לסיטואציה כשלא שלטנו במשחק. זו לא בושה לכבוש שער מכדור ארוך. הבאנו שחקנים שמשפרים את האיכות בסגל”. לסיום אמר המאמן – “שאלתי את ג’ובאני די לורנצו כמה משחקים בליגת האלופות הוא שיחק בעבר והוא לא אמר כלום – טוב, נו, הוא היה לא רע. וכך גם אלכס מרט”.

אחד מכוכבי המשחק היה קאלידו קוליבאלי שרק לא מזמן רשם מופע אימים ושער עצמי אכזרי נגד יובנטוס. קוליבאלי אמר לאחר המשחק: “אני אתן 110% עבור נאפולי, זה ממלא לי את הלב כשהקהל מעודד אותי. הם נותנים לי כל כך הרבה ואני רוצה להחזיר להם. המשחק נגד יובנטוס? הגעתי מאוחר לאימונים בגלל גביע אפריקה ולקח לי ולקוסטאס מנואלס זמן להתאקלם יחד. אנחנו נשתפר, ההגנה שלנו תהיה טובה, אין לי ספק בכך”.

חוסה קאייחון היה מאושר: “זה היה משחק כמעט מושלם, הוכחנו את היכולת שלנו נגד אלופת אירופה. המשחק הראשון תמיד חשוב, בליגה ובאירופה. נגד קבוצה ברמה כזו אין מקום לטעויות. עשינו הכל נכון ברמה הטקטית על אף שקשה לשחק נגדם, הם מסוכנים מאוד עם שלישיית החוד שלהם. אבל עמדנו טוב הגנה ויצרנו מספיק מצבי הבקעה. אסור לנו לעצור עכשיו”.

מי שנמנע מחגיגות גדולות לאחר המשחק הוא החלוץ דריס מרטנס שהזהיר: “גם בשנה שעברה ניצחנו את ליברפול, זה לא מבטיח לנו שום דבר. אנחנו חייבים להמשיך ולהשיג עוד תוצאות טובות. נתנו הכל הלילה, רצנו בלי סוף, זה מרגיש נפלא לקחת שלוש נקודות, אבל אנחנו חייבים להמשיך. זלצבורג הביסה 2:6 את גנק ויהיה לא פשוט נגדם במשחק הבא. בשנה שעברה הפסדנו שם. במחצית הראשונה לא נגענו מספיק בכדור, אבל נתנו את כל מה שהיה לנו”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי