“למה שמוריניו לא יחזור?”, המשחק על עתידו של זיזו

זינדין זידאן וז'וזה מוריניו
זינדין זידאן וז’וזה מוריניו | צילום: ריאל מדריד

ריאל עם הגב אל הקיר נגד גלאטסראיי, ב"מארקה" נכתב: "אם אתה רוצה זה (המשרה שלך) - תנצח". הצרפתי שמרגיש שמעמדו בסכנה, יבחר במערך הגנתי יותר. מיאטוביץ' שאופטימי לקראת המשחק, משוכנע שמוריניו יכול לשוב

ריאל מדריד מגיעה הערב (שלישי) למגרש בגלאטסראיי עם הגב אל הקיר לאחר שפתחה את העונה האירופית עם נקודה אחת מתוך שש. “אם אתה רוצים את זה – תנצח!” נכתב בשער “מארקה”, “ריאל משחקת על אירופה וגם על העתיד של זידאן”. בספרד הדגישו שוב עד כמה המאמן חווה את הרגעים הקשים ביותר שלו כמאמן (כולל הקדנצייה הראשונה), כשב”אס” הזכירו: “זידאן השיג הצלחה כבירה במפעל והצליח בליגת האלופות יותר מכל. אסור לו שזה ישתנה דווקא הלילה באיסטנבול”. הבלאנקוס הפסידו בשלושת מחמשת משחקיהם האחרונים במפעל.

ההערכות בספרד הן שזידאן יבחר במערך הגנתי יותר כדי לאזן את הקבוצה. פדה ואלוורדה וחאמס רודריגס יחליפו את לוקה מודריץ’ וגארת’ בייל כאשר אדן הזאר וקארים בנזמה, שכבש שישה שערים העונה בליגה אך בצ’מפיונס לא מצא את הרשת – ישחקו בחוד. הצרפתי אפילו עשוי להשתמש בפרלאן מנדי ההגנתי על חשבונו של מרסלו. בספרד עוד הוסיפו כי המאמן זוכה לתמיכה בעיקר מצד שחקניו אך המספרים ממש לא מגבים אותו.

בינתיים, פדג’ה מיאטוביץ’, שחקן העבר של המועדון ומי ששימש גם כמנהל מקצועי באמצע-סוף העשור הקודם, התראיין לתוכנית רדיו ודיבר גם הוא על מצב הקבוצה. על אך הריספקט הגדול שהוא טוען שחייבים לרחוש לזידאן, הוא לא פוסל אפשרות לשינויים. מיאטוביץ’ אמר: “המאמן לא משחק אמנם והשחקנים אחראיים למה שקורה על כר הדשא, אבל זידאן ניסה לעשות דברים שלא הצליחו. מקומו של אף אחד לא מובטח, בכדורגל הכל תלוי בתוצאות. אם הקבוצה תעשה עוד משחק רע, במועדון אולי יצטרכו להגיב. אם זידאן חזר, ואמרו הרי שהוא לעולם לא ישוב – מדוע שז’וז’ה מוריניו לא יחזור לריאל מדריד? כל המאמנים שהיו בקבוצה רוצים לחזור”.

על המשחק הערב

: “אני מצפה למשחק, יש לי הרגשה טובה. הקבוצה יודעת היטב את חשיבות המשחק, הם צריכים לנצח. אווירה עוינת תהיה, אבל ריאל מדריד רגילה לזה, שום דבר לא חדש לה. היא מגיעה עם מוטיבצייה גדולה ותנצח למרות שיהיה משחק מותח. ריאל מדריד תמיד יודעת להגיב.

הבעיות של ריאל מדריד: “היא לא שכנעה אותי עד עכשיו, זה נכון, אבל יש עוד זמן. הקבוצה לא מאוזנת. בתחילת העונה אמרתי שריאל צולעת במרכז המגרש. נגד מאיורקה, הקבוצה שיחקה עם שחקן אחד בלבד שעושה הגנה – קאסמירו. האחרים חשבו רק התקפה והשאירו חורים. הבעייה של ריאל היא במרכז המגרש והיא תצטרך לסבול מהדלילות הזו עד ינואר”. לגבי השחקנים שהיו בכושר גרוע: “בהחלט רצוי שיהיו טובים יותר, חלקם לא הגיעו טוב לפתיחת העונה הזו. הם רחוקים מהרמה שלהם ועליהם לשנות את המצב ולסחוב את הקבוצה, זה תלוי בהם”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי