אפקט הקורונה: צניחה משמעותית בשווי כוכבי הכדורגל

קיליאן אמבפה עם ליאו מסי
קיליאן אמבפה עם ליאו מסי | Gettyimages

אתר "Transfermarket" מציג את כל מספרי האימה: מרבית השחקנים הבולטים איבדו 20% מערכם, הליגות הגדולות צנחו בתשעה מיליארד יורו. אמבפה עדיין ראשון, סאנצ'ו עקף את מסי ורונאלדו עם שיא שלילי מזה זמן רב

הכדורגל העולמי נכנס למשבר בשל נגיף הקורונה. הקבוצות מפסידות מיליונים בשל עיכוב הליגות מה שמביא לקיצוצים בשכר השחקנים, ואפקט נוסף הוא ירידת שווי השחקנים. אתר “Transfermarket” הציג את תמונת המצב הנכונה לחודש אפריל כששווי השחקנים ירד בין עשרה ל-20% אחוז.

שני כוכבי פריז סן ז’רמן מוליכים את הטבלה. קיליאן אמבפה הוא עדיין השחקן היקר בעולם כששווי השוק שלו צנח בעשרה אחוזים – מ-200 מיליון יורו ועד 180 מיליון יורו. ניימאר במקום השני עם שווי שוק 128 מיליון יורו, כמו ראחים סטרלינג כששניהם איבדו 20% (160 מיליון יורו קודם לכן).  אותה מגמה נמצאת אצל מוחמד סלאח וסאדיו מאנה כוכבי ליברפול וגם אצל קוויין דה בריינה והארי קיין – כולם בשווי 120 מיליון יורו. בעשירייה עצמה יש לא פחות משישה שחקנים מהליגה האנגלית.

השווי של ליאו מסי עמד על 140 מיליון יורו קודם לכן וכעת לאחר הירידה של 20%, שווי השוק החדש הוא 112 מיליון יורו, סכום יפה מאוד בהשוואה לשחקן בגילו (בן 32 וחצי), אך הוא איבד את המקום התשיעי לג’יידון סאנצ’ו מבורוסיה דורטמונד, ששווי השוק שלו ירד בעשרה אחוזים – מ-130 מיליון יורו עד ל-117 מיליון יורו. זה שווי השוק הנמוך ביותר של מסי מאז 2012, אז הסכומים בכדורגל היו שונים. את העשירייה סוגר טרנט אלכסנדר ארנולד ששווי השוק שלו הוא 99 מיליון יורו.

את העשירייה השנייה פותח אנטואן גריזמן שצנח מ-120 מיליון יורו עד ל-96 מיליון יורו. אדן הזאר הוא שחקן ריאל מדריד עם שווי השוק הגבוה ביותר – 80 מיליון יורו, כמו עוד שישה שחקנים נוספים – פול פוגבה, דויד סילבה, יאן אובלק, וירג’יל ואן דייק, לירוי סאנה ואנגולו קאנטה.
 

כריסטיאנו רונאלדו לא נמצא אפילו לא בטופ 30, כאשר שווי השוק החדש שלו עומד על 60 מיליון יורו, בניגוד ל-75 מיליון יורו לפני הקורונה. הפעם האחרונה בה שווי השוק שלו היה כה נמוך הייתה איי שם ב-2008, כלומר עוד לפני שהגיע לריאל מדריד. פאולו דיבאלה, עם שווי שוק של 72 מיליון יורו, הוא השחקן שמדורג הכי גבוה מבין שחקני הגברת הזקנה.

ולסיום, קצת מספרים לגבי הליגות. שווי השוק של כל השחקנים יחד צנח בתשעה מיליארד יורו. בפרמיירליג נרשמה הירידה הגדולה ביותר, של כמעט שני מיליארד יורו. השווי הנוכחי עומד על 7.87 מיליארד יורו. השווי החדש של שחקני הלה-ליגה עומד על קצת יותר מחמישה מיליארד יורו. בסרייה א’ שמדורגת שלישית, נרשמה ירידה של כמיליארד יורו – מחמישה וחצי מיליארד ועד לארבעה וחצי מיליארד. הבונדסליגה (ירידה של 900 מיליון יורו) והליגה הצרפתית (ירידה של 671 מיליון יורו) סוגרות את הדירוג.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי