בלבול: "הסגל לא הושלם, אבל אני מאמין בשלד". גל אלברמן מונה לעוזר מאמן

מרקו בלבול
מרקו בלבול | מאור אלקסלסי

הקשר הוותיק שפרש יישאר במועדון כחלק מהצוות המקצועי לצד פול גרובס: "שמח להתחיל את פרק ב' בקריירה כאן". המאמן לקראת מורה (חמישי 19:40, ספורט3): "יש לי את הדרך והחזון שלי. שחקנים לא ממהרים לחתום"

(גודל טקסט)

מכבי חיפה הודיעה היו (רביעי) על מינויו באופן רשמי של גל אלברמן לתפקיד עוזר מאמן מכבי חיפה. אלברמן בן ה-36, שפרש ממשחק פעיל לפני כחודש, יישאר בקבוצה וישמש כעוזר מאמן שני לצד פול גרובס האנגלי תחת ניהולו של מרקו בלבול. "אני שמח ונרגש להתחיל פרק ב' בקריירה במועדון מפואר כמו מכבי חיפה", אמר אלברמן.

הקבוצה ערכה מסיבת העיתונאים לקראת משחק החזרה לאירופה מחר (19:40, שידור ישיר בספורט3), בו יארחו הירוקים בסמי עופר את מורה הסלובנית במסגרת הסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית. מרקו בלבול פתח ואמר: "אנחנו ממשיכים בשלד שבנינו בעונה שעברה, שלד של שחקנים צעירים. אמרתי לכל אורך הדרך שאני בונה תשתית לשנים הבאות. מחנה האימונים היה מוצלח, גם באוסטריה שם עבדנו על הצד הפיזי וגם בהולנד שם עבדנו על הצד הטקטי ועשינו שני משחקי אימון מאוד טובים. אנחנו מוכנים למורה, אנחנו מרוכזים רק במשחק הזה".

ההרגשה לקראת המשחק: "זה יהיה משחק אירופי ראשון שלי עם מכבי חיפה בסמי עופר, זה מרגש. המשחק בבית שלנו, מבחינתנו חשוב לבוא מרוכזים ומוכנים כדי לנצח את המשחק. מורה קבוצה טקטית ומאורגנת, המטרה שלנו תהיה ללחוץ אותם מההתחלה ולעשות הכל כדי לנצח במשחק הראשון ואז להגיע לגומלין ולנסות להכריע את ההתדמודדות כדי להעפיל לשלב הבא".

בלבול.
בלבול. "אני מביא שחקנים כדי לעבוד, לא כדי להגיד שהבאנו שחקנים" (מאור אלקסלסי)

היריבה: "אנחנו יודעים מהן נקודות החוזקה של מורה, יש להם קישור מצוין וחלוץ טוב, אבל רוצים לשחק בסגנון שלנו ולכפות אותו עליהם, זאת הדרך כדי לנצח את המשחק".

החוסר בסגל לעומת קבוצות אחרות: "ברור שעדין לא השלמנו את הסגל, לא בונים קבוצה ביום אחד, אף קבוצה לא מוכנה ביולי. אני מאמין בלקבל החלטות בסבלנות, יש לי את הדרך והחזון שלי כדי לבנות קבוצה שתעבוד כל העונה, המטרה היא להביא את השחקנים הנכונים כדי שיהיה עם מה לעבוד ולא כדי להגיד שהבאנו שחקנים".

"אני סומך על השחקנים מאוד, אמרתי את זה לאורך כל הדרך. מאפשרים לי את הזמן כדי לבחור את הזרים ואת השחקנים שיתקדמו בהמשך, ואני סומך עליהם שיעשו את העבודה".

בלבול ודודו בזק.
מרקו בלבול ודודו בזק. "נותנים לי את הזמן כדי לבחור את השחקנים שאני צריך" (מאור אלקסלסי)

המסר לאוהדים: "תמיד הם יראו קבוצה רעבה שעולה על המגרש כדי לנצח. עדיין לא השלמנו את הסגל, אנחנו עובדים קשה סביב השעון כדי להביא שחקנים. בתקופה הזאת שחקנים לא ממהרים לחתום, השוק פתוח, זה קורה גם לנו. אבל יש לנו קבוצה טובה שהאוהדים ישמחו לראות, שתהיה מוכנה לכל העונה ולא רק למשחק מחר".

ההכנות לעונה הקרובה בליגה: "יהיה לנו מספיק זמן לדבר על מה שיהיה בליגה, ועוד נדבר על הכל. כרגע אנחנו מרוכזים רק במשחק נגד מורה. מטרות? מהיום הראשון שהגעתי אמרתי שהקבוצה צריכה להיות למעלה, עשיתי שינוי מאוד גדול. אני מאמין שגם אני וגם המועדון נעשה הכל כדי להעמיד קבוצה גדולה. על המטרות של העונה נדבר בהמשך".

הסגל החסר: "ברור שהסגל לא הושלם, אנחנו מחפשים שחקנים שיוסיפו לנו איכות וניסיון כי יש לנו סגל מאוד צעיר, אבל נשלים את המשימה ואני מרוצה מהשלד שלי. זה מה שאמור להוביל את מכבי חיפה לשנים הבאות. אנחנו סומכים עליו אבל ברור לכולם שאנחנו צריכים חיזוק".

בלבול ונטע לביא.
בלבול ונטע לביא. "הסגל צעיר, מחפשים שחקנים שיוסיפו ניסיון" (מאור אלקסלסי)

על עוזר המאמן החדש גל אלברמן: "כשהגעתי למכבי חיפה מיד הצעתי לגל להצטרף לצוות, יש לו הרבה מה לתרום מהניסיון שלו כשחקן, איש מקצוע טוב ואישיות חיובית. אני שמח שהוא הצטרף לצוות שלי".

הקפטן נטע לביא אמר: "היה לנו מחנה אימונים ארוך אבל מצוין, היה לנו שבוע באוסטריה שבו עבדנו על הקטע הפיזי בצורה קשה וטובה, אחר כך בהולנד היו משחקי אימון טובים. אבל הכי חשוב שרואים שאנחנו חדר הלבשה אחד, מבחינה קבוצית היה לנו מחנה אימונים מצוין וכלנו התגבשנו. אני לא מסתכל על הקבוצה היריבה, יש צוות שלם שעושה את זה. אנחנו מתכוננים למשחק כמו לכל משחק".

העמדה שלו על המגרש: "אין לי תפקיד אמיתי. איפה שהמאמן ישים אותי אני אעזור לקבוצה בצורה הטובה ביותר, ואני חשוב שזה טוב שאני אוכל לתפקד ככה. אני אנסה להשתפר בכל תפקיד".

לביא.
לביא. "רואים שאנחנו חדר הלבשה אחד" (מאור לאקסלסי)

הסגל: "הקבוצה הזאת מאוד רעבה ונחושה ורוצה להצליח. אני כשחקן לא מתעסק במי יביאו ומי לא יביאו. כולנו שחקנים מאוד טובים ומאוד רעבים ואני חושב שנעשה את העבודה".

מצפים ממנו להנהיג: "אני לא מסתכל על עצמי כילד, אני ארבע שנים במועדון, חוויתי פה הרבה עליות וירידות. אני מכיר את המועדון, גדלתי פה ואני מכיר את הציפיות ממני. אני תמיד אעשה 100% ואנסה לעזור לקבוצה. תמיד יש ציפיות מכל אחד ואם ממני יש ציפיות להנהיג, אני אעשה את זה. אני לא לובש את הסרט סתם בשביל הסרט".

על גל אלברמן: "אני מאוד מעריך את גל ואת הדעות שלו. לאורך העונה האחרונה נלוויתי אליו ושאלתי אותו כל מיני שאלות, כי יש לי הרבה מה ללמוד ממנו. עכשיו כשהוא עוזר מאמן יהיה לו הרבה מה לעזור לכולנו, וחשוב שהוא נמצא במועדון".

ההתרגשות לקראת המשחק מורגשת בעיקר בקרב האוהדים, כאשר ההערכה היא כי 14 אלף צופים יגיעו מחר לאצטדיון. "הקהל היה רעב למשחקים באירופה והוא קיבל זאת. נקווה שהשחקנים ייעשו את העבודה", אמרו בחיפה. על פי האימון הערב נראה כי מרקו בלבול ייתן עדיפות לשיטת שלושת הבלמים כאשר רמי גרשון ייפתח לצדם של עופרי ארד ואיעד חבשי. רז מאיר יפתח בעמדת המגן השמאלי, וקיימת התלבטות בין מקסים פלקושצ'נקו למוחמד עוואד כאשר נראה כי הקשר זוכה לעדיפות אצל המאמן הירוק.

הרכב משוער: גיא חיימוב, ארנסט מאבוקה, איעד חבשי, רמי גרשון, עופרי ארד, רז מאיר, נטע לביא, יובל אשכנזי, מקסים פלקושצנקו (מוחמד עוואד), דולב חזיזה וירדן שועה.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי