יאבד את חדר ההלבשה? מתיחות קשה בין איביץ' לשחקנים בקבוצה

ולדימיר איביץ'
ולדימיר איביץ' | דני מרון

בנוסף להפסד הכואב של מכבי ת"א נגד סודובה, לספורט1 נודע על קרע בין השחקנים למאמן, שאף קנס את מיכה לפני הגומלין נגד קלוז': "השנה הוא בא להראות שהוא חזק מכולם, בסוף הוא משיג את התוצאה ההפוכה"

קבוצות: מכבי תל אביב
(גודל טקסט)

מכבי תל אביב נחלה אמש (חמישי) את אחד ההפסדים המביכים שלה בשנים האחרונות במסגרת האירופית, לאחר שנוצחה 2:1 על ידי סודובה הליטאית במסגרת סיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית והיא קרובה להדחה. הצהובים יצטרכו לעשות מהפך גדול מאוד בגומלין שיערך בחמישי הבא, כדי לדלג על פני המשוכה הליטאית בדרך לשלב הפלייאוף, אולם על פי מצב העניינים כרגע – המשימה נראית כמעט בלתי אפשרית.

.
"אנחנו פשוט נראים רע מאוד. זה לא רק ההפסד, זו הצורה שבה אנחנו משחקים", אמר שחקן בקבוצה לספורט1 אחרי ההפסד לליטאים. "אני מתבייש בעצמי, מתבייש בקבוצה שלי. שיחקנו רע מאוד, אנחנו מקבלים גולים של ילדים, מגיעים מולנו למצב וחצי וכובשים פעמיים. יש קארמה רעה סביב הקבוצה מתחילת העונה, חייבים לעצור את זה", הוסיף.

לעיניי 8,512 צופים בלבד באצטדיון בנתניה, רשמה האלופה הישראלית משחק שלישי רצוף באירופה ללא ניצחון, ואין ספק שמשהו רע מאוד עובר כעת על המועדון. הקבוצה שוב ספגה שערים קלים מדי, שוב ממצבים נייחים, משחקת שבלוני וללא טיפת יצירתיות בחלק הקדמי ולפחות עד עכשיו, האלופה לא מזכירה במאומה את הקבוצה הדורסנית מהעונה שעברה.


"שיחקנו רע מאוד, אנחנו מקבלים גולים של ילדים". אווירה קשה במכבי תל אביב (דני מרון)

לספורט1 נודע שבנוסף לתוצאות הלא טובות על כר הדשא והיכולת הלא טובה שמציגה הקבוצה בכל המשחקים ששיחקה מתחילת העונה, הדברים סוערים מאוד גם בחדר ההלבשה של הקבוצה וקיימת מתיחות גדולה מאוד בין המאמן ולדימיר איביץ' לבין מספר שחקנים בכירים במועדון. התחושה בקרב השחקנים היא שאיביץ' חזר מפגרת הקיץ קשוח במיוחד והחליט להשליט טרור בחדר ההלבשה ובאימונים, כנראה כי הוא הרגיש או חושב שצריך להוריד את השחקנים לקרקע אחרי האופוריה של העונה שעברה.

בקרית שלום מספרים על אווירה עכורה בין חלק מהשחקנים למאמן ורבים מהם לא מתפלאים שהדברים באים לידי ביטוי, גם ביכולת לא טובה של הקבוצה במשחקים. שחקנים וגורמים נוספים במועדון מעידים ששני השחקנים ש"סומנו" במיוחד על ידי המאמן הם דור מיכה ואלירן עטר, שמסתובבים בתחושה קשה מאוד בשבועות האחרונים ובעיקר לא מצליחים להבין מדוע הסרבי שם אותם על הכוונת שלו.


דור מיכה. "סומן" על ידי ולדימיר איביץ' (דני מרון)

"אין בלוף בכדורגל", אמר גורם במועדון, "כשזה המצב בחדר ההלבשה, לא פלא שהקבוצה נראית ככה רע במשחקים האחרונים. "גם בשנה שעברה איביץ' היה דומיננטי וקשוח והחזיק את הקבוצה", מספר הגורם, "אבל השנה זה נראה שהוא בא אובר, להראות שהוא יותר חזק מכולם, בסוף הוא משיג את התוצאה ההפוכה".

לשיאם הגיעו הדברים באסיפה קבוצתית סוערת שכינס המאמן הסרבי ביום ראשון בשבוע שעבר, יומיים לפני משחק הבית נגד קלוז' הרומנית. באסיפה הודיע המאמן בנוכחות כל שחקני הקבוצה וחברי הצוות המקצועי לקשר דור מיכה, כי הוא קונס אותו באלף יורו בגין מה שהמאמן ראה כהתנהגות לא נאותה בסיום האימון שנערך יום קודם לכן. איביץ', לתדהמת השחקנים, דאג בצעד חריג לזמן לאסיפה גם את המנכ"ל בן מנספורד ועוזרו ברק יצחקי וכאמור הודיע למיכה על הקנס.


קנס את דור מיכה לפני המשחק נגד קלוז'. ולדימיר איביץ' (דני מרון)
 

מתברר כי יום קודם לכן, בסיום המשחקון הפנימי ולאחר שקבוצתו הפסידה במשחקון, בעט מיכה בבקבוק מים שהיה על כר הדשא וסינן מספר מילים לעצמו, כשהוא מתוסכל מההפסד באימון. שחקנים העידו כי הדברים לא נאמרו לכיוונו של המאמן או כוונו כלפיו ולכן הופתעו כולם מהצעד החריג שעשה איביץ', כשבחר להעניש את הקשר הבכיר לעיניי כולם.

"מיכה נראה המום ולא הבין מאיפה זה נחת עליו", סיפר אחד השחקנים לספורט1, "איביץ' הגזים לגמרי. לעשות דבר כזה לשחקן כמו דור מיכה זה בפירוש להשפיל אותו ולבייש אותו מול כולם. מיכה זה לא ילד בן 17 שאתה רוצה לתת לו בראש, בצורה כזו מעליבה, ומה בסך הכל הוא עשה? התעצבן על הפסד במשחקון ובעט בבקבוק? מה כבר קרה?", הוסיף השחקן.


למשחק הקרוב נגד סודובה עשויה להיות השפעה גדולה על העונה (דני מרון)

שחקנים רבים, לא אהבו את הדרך בה הגיב המאמן ובטח שלא את הצורה הפומבית שבה הוכרז על הקנס. "בשביל מה זה טוב לעשות כזאת אסיפה, יומיים לפני משחק מכריע נגד קלוז'? בשביל מה להעכיר את האווירה? אפשר לקנוס שחקנים, זה בסדר גמור", אמר שחקן נוסף, "אבל תזמין את מיכה לחדר שלך, דבר איתו בארבע עיניים, תסביר לו ואל תשפיל אותו ככה מול כולם", הוסיף השחקן.

גורמים במועדון, מבינים שאם הדברים לא יפתרו ובקרוב, זה עלול לגרום לכדור שלג, שאף אחד לא יודע, היכן ייעצר וזה ישפיע בוודאות על העונה הקרובה של האלופה. המשימה הקרובה תהיה להימנע מהדחה מביכה ומשפילה, מול סודובה הליטאית, כאשר למשחק הגומלין, ביום חמישי בליטא, עשוי להיות השפעה ענקית על איך תיראה מכבי תל אביב בהמשך העונה.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי