מיכאל באלאק: “ז’וזה מוריניו יביא תהילה לבאיירן מינכן”

מיכאל באלאק ומוריניו
מיכאל באלאק ומוריניו | Gettyimages

כוכב העבר של באיירן מינכן מייעץ להם להחתים את 'המיוחד' לעונה הבאה: "הוא ימשוך כוכבים ברמה עולמית". המירוץ לאליפות גרמניה מגיע לשיאו

כוכב העבר של באיירן מינכן, מיכאל באלאק, חושב ש’הבווארים’ צריכים למנות את המאמן הפורטוגלי, ז’וזה מוריניו, שפוטר מתפקידו כמאמן מנצ’סטר יונייטד לאחר שנתיים בתפקיד.

המאמן הנוכחי הוא ניקו קובאץ’, שנכנס לתפקיד במקומו של קרלו אנצ’לוטי, ולמרות עונה מלאת עליות ומורדות, ה’בווארים’ כרגע תלויים בעצמם במירוץ לצלחת האליפות ומובילים בפער של נקודה אחת על דורטמונד. לעומת זאת, את הקמפיין האירופי שלהם סיימו מוקדם כשהודחו ע”י ליברפול בשלב שמינית הגמר. 

יצטרף לפפ ויביא זוהר וכוכבים לבאיירן? (Geetyimges)
כל הדרכים מובילות למינכן (Geetyimges)

אגדת העבר של באיירן מינכן ונבחרת גרמניה, באלאק אמר בנושא: “כיום ניקו קובאץ’ הוא המאמן הראשי והוא צריך לקבל את הכבוד הראוי לכך. הוא עושה עבודה טובה. אבל מנגד אף אחד לא יכול להכחיש שבשלב כלשהו בעתיד, מינויו של מוריניו יביא זוהר מסויים ותהילה למועדון ולליגה הגרמנית. כפי שראינו שהיה עם פפ גווארדיולה למרות שלא זכה בליגת האלופות”.

“גווארדיולה הביא איתו סגנון של משחק, הוא מאמן יוצא דופן. בנוסף לכל קבוצה שמוריניו או פפ עומדים בקוויה יהיה קל יותר להחתים כוכבים ברמה עולמית. כעת אין אותה כמות כוכבים בבונדסליגה כפי שיש בליגה האנגלית אבל באיירן בהחלט צריכה כוכבים כאלו בקבוצה שלה”.

באלאק שיחק תחת מוריניו בצ’לסי בין השנים 2006-2007. באותה בתקופה ‘המיוחד’ היה בתקופה הכי טובה שלו כמאמן, כשזכה פעמיים בליגה האנגלית לפני שעבר לאינטר כדי לזכות בטרבל היסטורי.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי