ברצלונה מקווה לגייס בקיץ 300 מיליון יורו ממכירת שחקנים

איבן ראקיטיץ'
איבן ראקיטיץ’ | Gettyimages

המועדון הקטאלוני יהיה מוכן לוותר על קוטיניו, אומטיטי וראקיטיץ'. גם השוער סילסן והקשר ראפיניה מועמדים למכירה. המבוקשים במקומם: דה ליכט, יוביץ' ואף גריזמן

ברצלונה מקווה לגייס בין 250 ל-300 מיליון יורו ממכירות שחקנים בקיץ, כדי לאזן את תקציב המועדון וכדי לאפשר לקבוצה לבצע את ההחתמות שתרצה. כך אמרו מקורות במועדון הקטאלוני ל-ESPN. בארסה כבר התחייבה לשלם 75 מיליון יורו עבור קשרה של אייאקס פרנקי דה יונג והם גם שוקלים את צעדיהם באשר לרכישתם של ההולנדי מתיאס דה ליכט, הסרבי לוקה יוביץ’ ואפילו הצרפתי אנטואן גריזמן. אין ספק שמבחינה כלכלית, מצפה לקבוצה קיץ עמוס. 

ישנם כמה שחקנים שמועמדים מנגד לעזוב את הקבוצה ובראשם השמות הגדולים המקושרים באופן קבוע עם הכסף הגדול, בראשם פיליפה קוטיניו, סמואל אומטיטי ואיבן ראקיטיץ’. על פי המקורות, בארסה מוכנה שקוטיניו יעזוב, אם תתקבל עבורו הצעה שתעלה על 100 מיליון יורו, אחרי שרכשו אותו מליברפול בינואר 2018 תמורת כ-160 מיליון יורו. בברצלונה מודעים לכך שהברזילאי מבוקש בכמה מועדונים גדולים. באשר לאומטיטי, השחקן שהחמיץ משחקים רבים בגלל פציעה התאושש ובקבוצה מקווים למכור אותו ולצרף את ההולנדי דה ליכט.

.

ראקיטיץ’ שמחזיק בחוזה עד 2021, היה מבוקש בשנה שעברה על יד פ.ס.ז’ תמורת 80 מיליון יורו אלא שהתערבותו של ארנסטו ואלוורדה, שכנעה אותו להישאר. מצבו של השחקן במועדון לא ברור כרגע. מצד אחד, ואלוורדה לא רוצה לוותר על ראקיטיץ’ אך מצד שני, אם תגיע הצעת קנייה גדולה בקיץ, הקבוצה תוותר עליו.

ארנסטו ואלוורדה. יוותר על כמה כוכבים? (gettyimages)

מלקום הוא עוד שחקן שיכול להביא סכום כסף גדול לקופה. הוא הצטרף מבורדו תמורת 40 מיליון יורו בקיץ שעבר, אבל לא הצליח להשתלב. השחקן זוכה לעניין רב מקבוצות בסין. גם השוער קספר סילסן והקשר ראפיניה הם שני שחקנים שיכולים להימכר ולהכניס כסף גדול לקופה.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי