המלפפון החם: בארסה ופ.ס.ז’ במאבק על גריזמן

אנטואן גריזמן
אנטואן גריזמן | AFP

באירופה הופתעו מסיומה המוקדם של הסאגה. אלופת ספרד רוצה לצרפו אך תיאלץ לשחרר שחקנים, בעוד הקבוצה הצרפתית עשויה להפתיע לאור מחירו הנמוך יחסית (120 מיליון יורו). ומה יהיה עם אתלטיקו?

הכדורגל האירופי נמצא בישורת האחרונה של עונת הכדורגל שתפנה את מקומה לעונה אחרת: עונת המלפפונים. אתמול נוסף שם גדול מאוד לרשימה: אנטואן גריזמן. בניגוד לסאגה הארוכה והמפרכת בעונה שעברה, בין היתר בשל המונדיאל, החלוץ הצרפתי הודיע כבר אתמול להנהלת אתלטיקו על רצונו לעזוב ובכל אירופה הופתעו.

גריזמן כמובן לא אמר לאן יעזוב אלא התרכז בלהודות למועדון ולאוהדים על תקופה נפלאה. כעת תוהים באירופה בקול רם מה יהיה היעד הבא. ברצלונה? כלל לא בטוח. גם פריז סן ז’רמן אלופת צרפת מעוניינת לצרף את החלוץ ומרוצה מהעובדה שמדובר “בכסף קטן” ביחס להעברות הענק, כשסעיף השחרור של החלוץ עומד על 120 מיליון יורו. ריאל סוסיאדד, קבוצתו הקודמת, אגב, תקבל 20% מדמי ההעברה כך לפי ההסכם בין המועדונים.

לצרפתים יש יתרון אחד ברור על פני ברצלונה – הם כבר סיימו את העונה (גם אם נותרו שני מחזורים לסיום), בעוד הקבוצה של ארנסטו ואלוורדה תתרכז אך ורק בגמר הגביע נגד ולנסיה ב-25 במאי, במטרה לזכות שוב בדאבל. בהנהלת ברצלונה יצטרכו להחליט בכל זאת, ומעבר לכך, הקטלונים חייבים למכור שחקנים כי המשאבים אינם בלתי מוגבלים. נראה שהפיתרון היחיד הוא מכירתו של פיליפה קוטיניו. אלופת ספרד הייתה להוטה לצרף בקיץ את גריזמן אך נראה שהתלהבות הגעתו דעכה מעט וקיים כעס לגבי השחקן.

“זהו-זה, עוזב”, נכתב בשער ה”מארקה” על גריזמן, בעוד ב”אס” ציינו שפריז סן ז’רמן חזק במירוץ אחריו אך ברצלונה שחוששת להפסיד בקרב על החלוץ, לא תוותר. בתקשורת הקטלונית יישרו קו: “גריזמן, בדרך לבארסה או לפ.ס.ז”, נכתב ב”מונדו דפורטיבו”‘ וב”ספורט” ציינו: “גריזמן לקח צעד קדימה”. גם בשאר אירופה התייחסו לעזיבתו של החלוץ. “ביי ביי גריזמן”, נכתב ב”בילד” הגרמני. הידיעה על עזיבתו פתחה את כל עיתוני הספורט בצרפת. “מסי מחכה לגריזמן”, סיכמו ב”לאקיפ” הצרפתי.

באתלטיקו מדריד עדיין לא התייחסו לעזיבתו, אך אין ספק שמדובר במכה קשה. “סימאונה נפרד מהסקורר שלו”, נכתב ב”מארקה” על החלוץ שכבש 133 שערים ומדורג חמישי בטבלת הכובשים בכל הזמנים.  “זו מכה קשה”. הצרפתי הוא השחקן שכבש הכי הרבה שערים בתקופתו של המאמן. יותר מדייגו קוסטה (68 שערים ב-140 משחקים), יותר מרדמל פלקאו (58 שערים ב-71 משחקים) ויותר מקוקה ופרננדו טורס (38 שערים). במועדון הודו לשחקן על תרומתו ונפרדו כידידים. גיל מרין המנהל הספורטיבי הבטיח לגריזמן כבר במעמד חידוש החוזה : לא טוב לך – תוכל לעזוב, דרך הדלת הראשית, לא נחזיק אותך פה בכוח. 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי