לאחר שש שנים, בספרד מצפים לעוד “מלחמה” סביב בייל

גארת' בייל
גארת’ בייל | Gettyimages

"הכל מצביע על משא ומתן סוער", נכתב ב"מארקה". הוולשי לא נפרד מאף אחד מחבריו ויגיע לאימוני פתיחת העונה בקיץ. וראן סיכם את העונה הקשה: "חדר ההלבשה היה יכול להתפוצץ". נאצ'ו יאריך את חוזהו בשנה נוספת

ההיסטוריה יכולה לחזור על עצמה שוב. שש שנים אחרי שריאל מדריד ניהלה משא ומתן עיקש עם טוטנהאם לגבי החתמתו של גארת’ בייל והצליחה רק ברגע האחרון להחתימו תמורת 92 מיליון יורו ב-1 בספטמבר, לא לפני שהשחקן איים לעשות מרד  – נראה שעזיבתו של השחקן תהיה קשה לא פחות. “הכל מצביע על משא ומתן סוער סוער בין הצדדים”, נכתב ב”מארקה”.

בייל מחזיק בחוזה לעוד שלוש עונות למרות היחס לו זכה מהמאמן זינדין זידאן, הוא רוצה להמשיך במועדון ולא יהיה מוכן לוותר ולו על יורו אחד. מעבר לכך, אמנם הוא חווה עונה קשה ברמה המקצועית אך משפחתו מאוד אוהבת את המדינה ואת העיר. בייל הרחיב את עסקיו בעיקר בשנה האחרונה. בעיתון הספורט הגדול בספרד נכתב שבייל מתכוון להתייצב כרגיל לפתיחת האימונים בקיץ ושהוא לא נפרד מאף אחד מחבריו לאחר מחזור הסיום נגד בטיס בברנבאו במהלכו לא שותף.

גם ניסיון הפעלת הלחץ של המאמן זידאן לא צלח והוולשי נראה מחייך וצוחק על הספסל בברנבאו, מנסה לקחת את המצב בהומור. ריאל מדריד בונה על מכירתו של השחקן כדי לבנות קבוצה חדשה בחלון ההעברות ונראה שזו תהיה עוד מלחמת התשה בין הצדדים. הוולשי, אגב, התראיין והציג את נקודת מבטו על הביקורת על הכדורגלנים: “מצפים מאיתנו להפוך לרובוטים, כל מה שאנחנו עושים מעבר לכדורגל הוא לא בסדר. אני אוהב לשחק גולף”.

מי שהודיע אתמול שיישאר בריאל מדריד הוא הבלם רפאל וראן שהתראיין ל”מארקה”. הבלם התפנה לסכם את העונה הקשה שעברה עליו ועל קבוצתו: “זו הייתה עונה קשה מאוד, חדר ההלבשה היה יכול להתפוצץ מרוב תסכול, וזה לא קרה. בחלק מהזמן שיחקנו אפילו טוב יותר מהעונה שעברה, נלחמנו בכל משחק אבל דברים לא הסתדרו. לא היה לנו את הניצוץ. אנחנו לא יכולים להיות תמיד על גג העולם. שלוש הזכיות שלנו בליגת האלופות היו משהו לא נורמלי. רגע המשבר? אולי בהדחה מול ברצלונה בחצי גמר הגביע”.

הבלם המשיך: “השחקנים הוותיקים של צרפת הזהירו אותי לאחר המונדיאל שזה עלול לקרות. לא היה לי זמן לנוח היטב ולהתכונן לעונה הזו. אני זקוק למנוחה. הפעם יהיה לי קדם עונה מלא, נכונו לי עוד המון אתגרים בריאל מדריד. אנחנו נשנה דברים. יש לנו ביקורת עצמית גבוהה. אסור לנו לחזור על הטעויות, נלמד מהעונה הזו. כמובן שיהיו שינויים רבים”.

עוד שחקן שבוודאות ימשיך בריאל מדריד הוא הבלם נאצ’ו, שלפי הדיווח יאריך את חוזהו במועדון לשנה נוספת, כלומר עד 2022. הצדדים הגיעו להבנות לאחרונה וההסכם יהפוך לרשמי תוך ימים ספורים. הספרדי מיועד להיות הבלם הרביעי בהיררכיה, לאחר הקפטן סרחיו ראמוס והבלמים הנוספים רפאל וראן ואדר מיליטאו שהצטרף מפורטו, אך רוצה להמשיך במועדון של חייו. בעונה האחרונה רשם הבלם 30 הופעות. הקשר דני סבאיוס שלא נמצא בתוכניות מצד המאמן זינדין זידאן, מבוקש בטוטנהאם שם רואים בו מחליף אפשרי לכריסטיאן אריקסן.

וראן ונאצ’ו. “חדר ההלבשה כמעט התפוצץ” (Gettyimages)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי