ביקורות קשות בצרפת על אמבפה: “מתי הוא יוצא לחופשה?”

קיליאן אמבפה
קיליאן אמבפה | AFP

החלוץ רשם שיא שלילי נגד טורקיה וב"לה פריסיאן" נכתב: "הוא משחק באנוכיות וצריך לרדת לספסל". בספרד נטען שהצרפתי לא מרוצה משכרו הנמוך ביחס לניימאר ושאביו מפעיל לחץ על פ.ס.ז' לשחררו לריאל מדריד

נבחרת צרפת הפסידה 2:0 לטורקיה ביום שבת, כשאף שחקן של אלופת העולם לא היה במיטבו. אולם, מי שטף את מרבית האש הוא קיליאן אמבפה. באתר הצרפתי “לה פריסיאן” נכתבה כתבה על הכותרת: “מתי אמבפה יוצא לחופשה?” ונמתחה ביקורת קשה על התנהלותו של החלוץ בחודשים האחרונים.

דומיניק סבארס, כותב הטור, הביע כעס על משחקו של החלוץ נגד טורקיה כשאיבד לא פחות מ-22 כדורים, הנתון הגרוע ביותר שלו במדי הטריקולור. “זה שיא שאמבפה לא ציפה שיהיה רשום תחת שמו. הוא העדיף לנסות פעולות אישיות במקום לשחק קבוצתי ונהג באנוכיות. שיקול הדעת שלו ממש רע”.

הכותב הוסיף שהחלוץ מאבד ריכוז לעתים תכופות ולמרות החיוכים הוא הפך לשחקן עצבני: “בחלקים מן העונה אמבפה היה לא רגוע, כפי שהורחק בגמר הגביע נגד ראן, ועכשיו נראה שהעייפות משפיעה והכל מתפוצץ”. סבארס המשיך:” “באימון הוא התעסק יותר בבעיטות לשער מאשר תרגילים פיזיים, לא ממש נראה נלהב לבצע חימום”.

אמבפה. ספג ביקורות קשות (FRANCK FIFE/AFP/Getty Images)

אמבפה, כזכור, הפתיע רבים כשבאירוע המיוחד בו נבחר לשחקן העונה בצרפת, העלה ספקות לגבי עתידו כשאמר: “אני צריך לקחת יותר אחריות, אולי כאן ואולי במקום אחר”. בכתבה נכתב שאמבפה נראה יומרני, כעס על כך שלא זכה בתואר נעל הזהב והתקשה לעכל את זה”. לסיום המליץ הכותב למאמן הנבחרת, דידייה דשאן, לספסל את הכוכב: “אולי מחר כדאי שאמבפה יירד לספסל”, דבר שלא קרה מאז המשחק השלישי בשלב הבתים במונדיאל נגד דנמרק, ב-26 ביוני. מחר תפגוש תתארח צרפת באנדורה.

כמוכן, ב-“ABC פורסם” שאביו של הכוכב מפעיל לחץ על הנהלת פריז סן ז’רמן למכור את השחקן לריאל מדריד. הספרדים יהיו מוכנים לשלם 230 מיליון יורו עבור הצרפתי, אך נשיא המועדון פלורנטינו פרס לא יגיש הצעה עד שלא יקבל מסרים שיש אפשרות לפתוח במשא ומתן. ב”אס” נכתב הבוקר (שני) כי הצטרפותו האפשרית של אנטואן גריזמן תהיה במקומו של קיליאן אמבפה שלא מרוצה מכך שניימאר מרוויח הרבה יותר ממנו, וכן עזיבתו של המנהל המקצועי אנטרו אנריקה.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי