תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רק ניימאר ורונאלדו לפניו: הישג השיא של מוראטה

אלברו מוראטה | Gettyimages
החלוץ הספרדי שהעברתו לאתלטיקו הושלמה אתמול, הוא השחקן השלישי היקר ביותר בכל הזמנים כשסה"כ שולמו עבורו 192 מיליון יורו. מי השחקנים שסוגרים את הטופ 5 וכמה שולמו על הברזילאי והפורטוגזי
רבים יגידו שהחלוץ אלברו מוראטה (26) לא עמד בציפיות. הספרדי שגדל בריאל מדריד הספיק לעבור לאיטליה ולהרשים במשך שנתיים ביובנטוס, לחזור לבירת ספרד ולרשום את העונה הטובה בקריירה שלו לפי הסטט' אך לא היה מרוצה מכמות הדקות שלו. הוא הגיע לצ'לסי על תקן החלוץ הבכיר ולבקר גם באתלטיקו מדריד, שהשלימה אתמול את צירופו. מוראטה, שבחר את חולצה מס' 9 כיורשו של פרננדו טורס, היה מעדיף אולי להניח את מקל הנדודים ולתקוע יתד בקבוצה גדולה, אך בינתיים יכול להתהדר בשיא אחר: הוא השחקן השלישי היקר ביותר בהיסטוריה, כשרק ניימאר וכריסטיאנו רונאלדו מקדימים אותו.

מוראטה עזב את ריאל מדריד ליובנטוס בקיץ 2014 בתמורה ל-20 מיליון יורו וכעבור שנתיים הבלאנקוס ניצלו את סעיף הרכישה החוזרת בתמורה ל-30 מיליון יורו. הוא נמכר לצ'לסי ב-80 מיליון יורו והעברתו לאתלטיקו מוערכת בסכום של כ-60 מיליון יורו. סה"כ סכום ההעברה המשוער הוא 192 מיליון יורו. החלוץ כבר היה השחקן הספרדי ששילמו עליו הכי הרבה וכעת הוא מדורג במקום השלישי בכל הזמנים.

במקום הראשון, כצפוי, ניצב ניימאר עליו שילמה פריז סן ז'רמן 222 מיליון יורו לפני שנתיים (סעיף השחרור). הסכום אותו ברצלונה שילמה לסאנטוס בקיץ 2013 מבלבל קצת יותר והדיווחים סותרים. נשיא ברצלונה ג'וזף ברותמיאו אישר 86 מיליון יורו ואילו אביו של הברזילאי טוען שמדובר ב-134 מיליון יורו. בכל מקרה, הסכום הבינוני הוא מעל 300 מיליון יורו, לפני ההעברת הענק הבאה. כריסטיאנו רונאלדו נקנה על ידי מנצ'סטר יונייטד בקיץ 2003 בתמורה ל-19 מיליון יורו, היה השחקן היקר בעולם כשנרכש על ידי ריאל מדריד ב-96 מיליון יורו (קיץ 2009) ובשנה שעברה עבר ליובנטוס בתמורה ל-117 מיליון יורו. בסה"כ: 232 מיליון יורו סכום העברה.מוראטה מול קייליני. שיחק גם ביובה (AFP)


אחרי מוראטה, רביעי ברשימה ניצב אנחל די מאריה עם סה"כ 179 מיליון יורו, ובמקום החמישי נמצא זלאטן איברהימוביץ שעבר מסלול עשיר ממאלמו עד לאייקס, מעבר מיובנטוס לאינטר, משם לברצלונה, וגם מילאן, פ.ס.ז' ומנצ'סטר יונייטד נמצאות בקורות החיים שלו לפני שהגיע ללונס אנג'לס גלאקסי בחינם (סה"כ, 168.6 מיליון יורו). שני שחקנים שעשויים להשתחל לרשימה הקיץ הם פיליפה קוטיניו שעתידו בברצלונה לא ברור (136.8 מיליון יורו יחד עם משתנים נוספים) וחאמס רודריגס עליו שולמו כבר 140 מיליון יורו (נרכש על ידי ריאל מריד בתמורה ל-75 מיליון יורו), ואולי אף עוסמאן דמבלה.

מבחינת השחקנים הספרדיים בלבד, מוראטה חלף מזמן על פני פרננדו טורס, עליו שולמו 94 מיליון יורו, ודייגו קוסטה (93 מיליון יורו). על רודריגו, קשרה החדש של מנצ'סטר סיטי, שולמו 70 מיליון יורו וקודם לכן אתלטיקו רכשה אותו מויאריאל בתמורה ל-20 מיליון יורו. סוגר את הרשימה קפה אריסבלאגה שוערה של צ'לסי שנרכש בתמורה ל-80 מיליון יורו.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ