צ’אבי אלונסו: “מגבש דרכי אימון. מודל לחיקוי? פפ גווארדיולה”

צ'אבי אלונסו
צ’אבי אלונסו | Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

שחקן העבר הספרדי לקראת עונת הבכורה כמאמן בוגרים: "צריך לפתח רעיונות משלי. אי אפשר להעתיק מישהו אחר". מאמנו לשעבר: "מבין, קורא וחי את המשחק". השקפתו: "הייתי קשר. תמיד אהבתי לשלוט במגרש"

צ’אבי אלונסו מתכונן לקראת האתגר החדש בקריירה. קשר העבר הספרדי נמצא בימים אלו לקראת פתיחת עונת הבכורה שלו כמאמן קבוצת בוגרים, לאחר שמונה לפני כחודשיים למאמן קבוצת המילואים של ריאל סוסיאדד.

היום (שישי) התראיין אלונסו לרשת BBC ואמר: “כאן זה הבית שלי. נולדתי וגדלתי 15 דקות מכאן. כל הילדות שלי הייתה סביב ריאל סוסיאדד” שיתף המאמן הטרי והוסיף: “החזרה לכאן תמיד הייתה במחשבותיי. המועדון הזה באופן קבוע עוזר לשחקנים צעירים להפוך למקצוענים, והוא בהחלט עושה עבודה טובה”.

בעברו, קשר נבחרת ספרד שיחק תחת כמה מהמאמנים המובילים בעולם, ביניהם פפ גווארדיולה, ז’וזה מוריניו, קרלו אנצ’לוטי ו-ויסנטה דל בוסקה. על השפעתם אמר: “זה ברור שלקחתי מהם כמה דברים. תמיד ניסיתי להיות קרוב אליהם ולנסות להבין למה וכיצד הם מקבלים החלטות”.

צ’אבי אלונסו עם גווארדיולה. “הוא מבין, קורא וחי כדורגל” (Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

“למדתי מהם המון, אבל מה שיותר חשוב הוא לפתח את הדרכים שלך – עבודת המאמן היא אינה דבר הניתן להעתיק ממקום אחד ולהדביק במקום אחר. אתה צריך לחשוב על רעיונות משלך ולהאמין בהם. זה מה שאני מנסה לעשות בימים אלו”.

אלונסו אישר כי הוא נמצא בקשר עד היום עם מאמני העבר שלו, ובמיוחד עם גווארדיולה אשר אימן אותי בין 2014 ל-2016: “הוא כל כך מיוחד. הוא מבין, קורא וחי כדורגל לגמרי. אפילו בפרטים הכי קטנים. יש לו ידע רחב והרבה לב ותשוקה. זה השילוב המושלם שהפך לאותו להיות כזה טוב”.

כיאה למאמן צעיר, פילוסופיית המשחק שלו עדיין אינה שלמה, אך אלוף העולם לשעבר הבהיר: “עדיין מוקדם, אבל הרעיון העיקרי שלי לא השתנה מהתקופה בה שיחקתי. הייתי קשר, ואהבתי תמיד לשלוט במשחק. אני סומך על השחקנים שלי אבל צריך לעזור להם להבין כמה שיותר את המשחק. זה התפקיד שלי”.


“תמיד אהבתי לשלוט במשחק” (DANI POZO/AFP/Getty Images)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי