פ.ס.ז’ מכחישה את ההאשמות: "לא ניזרק מליגת האלופות"

תומאס טוכל, ניימאר
תומאס טוכל, ניימאר | AFP

טוכל ושחקניו גברו 1:2 על ליל ורשמו שיא אירופי חדש של 12 ניצחונות מתחילת העונה, אבל במועדון עסקו בפרסום של "פוטבול ליקס" לפיו הוזרמו מיליארדים כדי לעקוף את חוקי הפייר פליי. ניימאר ואמבפה יצטרכו לעזוב?

את הערב של פאריס סן ז’רמן אתמול (שישי) אפשר להגדיר לפי השיר המפורסם של סטפן לגר, "קומסי קוסמה (ככה ככה)". מצד אחד ניצחון גדול 1:2 על ליל שקבע שיא של 12 ניצחונות מתחילת העונה – שיא אירופי בליגות הגדולות בו החזיקה טוטנהאם – ומצד שני חשיפת מסמכי "פוטבול ליקס" שדיברו על איך ראשי פ.ס.ז’ מנעו עונשים נגדם בדרך ערמומית ולא חוקית.

אם נסתכל על כר הדשא אז קיליאן אמבפה וניימאר כבשו ובישלו זה לזה במחצית השנייה ויוליאן דראקסלר הצטיין לקראת המשחק מול נאפולי באלופות, קבוצה שנכנסה לקצב ואתמול הביסה 1:5 את אמפולי. תומאס טוכל הגדיר את הניצחון שקבע שיא: "המשחק הכי טוב שלנו העונה. היינו חייבים לשחק את הכדורגל הכי טוב שלנו נגד השנייה בטבלה ונצטרך לשחק כך גם מול נאפולי. הייתה לנו הופעה נפלאה. היינו רציניים ומאוד ממושמעים. החלטנו לשחק עם שני מספרי 6 כדי לשלוט על ההתקפות המתפרצות. דראקסלר כבר הוכיח את עצמו נגד מארסיי". 

12/12 RECORD BATTU @PSG_insidepic.twitter.com/uWuTZgtI3J

— Kylian Mbappé (@KMbappe) 2 בנובמבר 2018

ועם כל הכבוד לניצחון, האור במשרדי פאריס סן ז’רמן בוודאי דלק עד שעה מאוחרת כדי למצוא תשובה להאשמות של "פוטבול ליקס", שיכולות לעשות רעידת אדמה בכדורגל האירופי. אם ההאשמות נכונות, כעת אופ"א תצטרך לפתוח בחקירה רצינית נגד פ.ס.ז’ שמשמעותה, לפחות על הנייר, שהקבוצה של תומאס טוכל תצטרך למכור את ניימאר או קיליאן אמבפה – אפילו את שניהם. שני הכוכבים עשויים למצוא את עצמם בקבוצות אחרות, אולי ברצלונה וריאל מדריד, ולשנות לחלוטין את מפת הכדורגל האירופי.

פאריס סן ז’רמן וגם מנצ’סטר סיטי הכחישו מכל וכל את האשמות נגדן. "פ.ס.ז’ תמיד נהגה לפי חוקי אופ"א ומכחישה בתוקף את הפרסום באתר ‘מדיהפארט’ הצרפתי שהתבסס על פוטבול ליקס". ז’אן קלוד בלאן, מנכ"ל פ.ס.ז’ שקיבלה לפי האשמות 1.8 מיליארד יורו מקטאר בניגוד לכללי הפייר פליי הפיננסי, מסר בתגובה ל"קאנאל פלוס": "אנחנו לא חוששים לרגע שיעיפו אותי מליגת האלופות. לא עשינו שום עבירה". בפ.ס.ז’ וסיטי טוענים שזה ניסיון מאורגן להפיל את שתי הקבוצות החזקות כלכלית באירופה ושהן יילחמו בחזרה.

חקירה אמיתית משמעותה שבפ.ס.ז’, כנראה, יצטרכו להיפרד לפחות מכוכב אחד (AFP)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי