אמבפה חזר לראש טבלת הכובשים, פאריס סן ז’רמן חזרה לנצח

קיליאן אמבפה
קיליאן אמבפה | AFP

בגיל 20 ויומיים הכוכב כבש את שערו ה-13 העונה (68) והחזיר את פ.ס.ז' למסלול הניצחונות עם 0:1 על נאנט. מונאקו שוב הפסידה, ליל איבדה גובה, תיקו בין ליון למונפילייה: הליגה הצרפתית חזרה בכל הכוח

אחרי כשבועיים של פגרה, אי ודאות ומשחקים בודדים פה ושם, הליגה הצרפתית חזרה היום (שבת) לסדרה עם תשעה משחקים שהתקיימו במקביל. המשטרה החליטה שמחאת האפודים הצהובים אינה מפריעה לקיום משחקי הליגה, והקבוצות חזרו למירוץ העונתי – מי לשרוד בתחתית, מי להילחם על כרטיסים לאירופה ומי להילחם בטחנות הרוח ולנסות לסגור את הפער מפאריס סן ז’רמן.

פאריס סן ז’רמן – נאנט 0:1
לפני הפגרה פ.ס.ז’ איבדה נקודות ראשונות בליגה עם שתי תוצאות תיקו רצופים, והיא כנראה ניצלה את הזמן הפנוי לאימונים כי הניצחון חזר לבירת צרפת. שוב היכולת לא היתה משהו, אבל קיליאן אמבפה, שבחמישי האחרון חגג 20, הגיע בדקה ה-68 לכדור קרן של די מריה ודחק מקרוב מול שער ריק. זה היה שערו ה-13 העונה של הצרפתי, שעבר את פפה של ליל (12 שערים).

עכשיו שוב יוצאת הליגה לפגרה, במהלכה תפגוש קבוצת המיליונים את פונטיבי החובבנית בשלב המוקדם בגביע ואת גנגאן ברבע גמר גביע הליגה. המסע לאליפות, אם הוא עוד לא סגור בכלל שכן הפער בצמרת גדל ל-13 בעקבות ההפסד של ליל שבמקום השני לטולוז, ימשיך נגד אמיין בעוד שלושה שבועות.

מונפילייה – ליון 1:1
קרב הצמרת בין המקום השלישי לרביעי הסתיים אמנם בחלוקת נקודות, אך לא ללא דרמה. נביל פקיר העלה את האורחת ליתרון בדקה ה-67, ובליון הסתכלו כבר לכיוון ליל בידיעה שהם יכולים לחלוף על פניהם למקום השני, אבל בזמן שכולם הסתכלו לכיוון השני רובן אגילר כבש שער נפלא לחיבורים (81) והותיר את הפער בין הקבוצות על שתי נקודות בלבד.

Les deux équipes se quittent dos à dos. Les Lyonnais avaient ouvert le score grâce au capitaine @NabilFekir avant que Montpellier ne revienne en fin de match par Aguilar. La #TeamOL termine par un nul assez logique. #MHSCOL

Place à 2019 ! pic.twitter.com/bIHaGv4kil

— Olympique Lyonnais (@OL) December 22, 2018

תוצאות נוספות

אנז’ר – מרסיי 1:1

ליל – טולוז 2:1

מונאקו – גנגאן 2:0

ריימס – קאן 2:2

ראן – נים 0:4

סנט אטיין – דיז’ון 0:3

שטראסבוג – ניס 0:2

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי