דיווח: מוריניו רוצה לאמן מועדון גדול בצרפת בעונה הבאה

play מוריניו
מוריניו | Gettyimages
דיבור צפוף 24.12.18 03:37

ב"ל'אקיפ" טוענים כי המאמן הפורטוגלי יתאים לליגה המקומית ויקפיץ את רמת העניין בה כפי שקרה עם ניימאר: "לראשונה יהיה מאמן שהוא גם כוכב תקשורת". מוריניו: "זה יהיה שקר אם אגיד שאני לא רוצה לאמן בליגה הזו"

העיתון ל’אקיפ פרסם כתבת שער גדולה שעסקה בהחלטה של ז’וזה מוריניו לאמן בשנה הבאה בליגה הצרפתית. העיתון שאל האם ה”ליג 1″ תהיה בעונה הבאה ה”ליגה של מוריניו”.

הפורטוגלי מתראיין הרבה בצרפת, בין השאר לרשת “קאנאל פלוס”, וגם בראיון שלו ל-“beIN” הקאטרי הוא התייחס לאימון בצרפת שאם יגיע אליה היא תהיה הליגה החמישית בה יעבוד אחרי פורטוגל, אנגליה, איטליה וספרד.

מוריניו, שהיה מבוקש פעמים רבות בפאריס סן ז’רמן, יודע שלא יוכל לקבל את הג’וב בגלל שתומאס טוכל מקבל פירגון למרות הכישלון באלופות ויישאר המאמן של פ.ס.ז’ גם בשנה הבאה. על השמועה שיעבוד בצרפת אמר הפורטוגלי: “אם אגיד שאני לא מעוניין, זה יהיה שקר. אם אגיד שכן יתחילו עם הספקולציות לאיזו קבוצה אני יכול להגיע ובאילו קבוצות לא יהיה מאמן”.

מוריניו. “לא רוצה שיתחילו עם הספקולציות” (Gettyimages)

הבעיה בליגה הצרפתית היא שאין לאף קבוצה את התקציב הענק שיש לפאריס סן ז’רמן, ומוריניו כידוע אוהב רכש מאסיבי והרבה אמצעים שסוללים את ההצלחה שלו. לפי ל’אקיפ, מדובר בליון או ליל. אם זו תהיה ליון, נשיא הקבוצה ז’אן מישל אולאס שמחזיק בה כבר 16 שנה עשוי לחשוב על ההחלטה הכי חשובה שלו בתקופה בה הוא מחזיק במועדון ולשלם למוריניו את המשכורת, שאמורה להיות יותר בכל מקרה מעל 10 מיליון יורו לעונה, בשיתוף פעולה של ספונסרים מסין.

מוריניו הגיע לצפות במשחק של ליל נגד מונפלייה בהזמנת המנהל הספורטיבי של ליל לואיס קמפוס, שעבד בעבר גם במונאקו וריאל מדריד. מוריניו גם אמר שהוא לא שולל לחזור לקבוצה באחת הליגות בהן עבד בעבר.

ב”ל’אקיפ” טוענים שאם מוריניו יבוא לאמן בצרפת, יהיה לזה בום ענק של התעניינות כמו כשניימאר חתם בפ.ס.ז’. המומחה למרקטינג ספורטיבי ז’יל דומא אמר: “אם מוריניו יגיע לצרפת יהיה לראשונה בליגה מאמן שהוא גם כוכב תקשורת, מה שיעורר עניין עצום בליגה. למרות שקרלו אנצ’לוטי אימן כבר בפ.ס.ז’, האפקט של מוריניו יהיה גדול בהרבה כי לכל מקום שהוא הולך הוא מעורר התעניינות”.

שער ל'אקיפ.
שער ל’אקיפ. “בכל מקום שהוא מגיע הוא מעורר התעניינות”

הטענה היא שמוריניו ישפיע כלכלית על כל קבוצה שתחתים אותו גם אם תיאלץ לשלם לו את השכר הכי גבוה בליגה. תחנות טלוויזיה יהיו מוכנות לשלם יותר כדי להעביר שידורים של הקבוצה בה יאמן.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי