תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קתדרלת נוטרדאם נשרפה: בכדורגל העולמי הביעו תמיכה

קתדרלת נוטרדאם | AFP
בצרפת הזדעזעו לאחר שאחת האטרקציות הגדולות של פריז נחרבה. כוכבים כמו ניימאר, אמבפה, פוגבה וריברי הביעו הזדהות. נשיא רן פרנסואה-הנרי הבטיח לגייס מאה מיליון יורו כדי לשפצה מחדש
קתדרלת נוטרדאם המפורסמת של פריז נשרפה אתמול והפריזאים המזועזעים, שאחת האטרקציות הגדולות של פאריס נחרבה כמעט לחלוטין, קיבלו הרבה תמיכה גם מספורטאים וכדורגלנים ברחבי העולם. כוכבים כמו ניימאר, קיליאן אמבפה, פול פוגבה, פרנק ריברי, וגם אלופת צרפת פאריס סן ז’רמן, הביעו צער רב על המקרה ברשתות החברתיות שלהם ופרסמו ציוצים ופוסטים באינסטגרם שמתייחסים לנושא.

אחד הספרים המפורסמים שנכתבו על הכנסייה היה הגיבן מנוטרדאם של ויקטור הוגו שזכה גם לכמה גרסאות של סרטים במהלך השנים. הקתדרלה הינה סמל לאומי מהותי של צרפת. בין הדיווחים השונים עולים בקרב רבים שאלות ותהיות באשר לגורמים לפריצת השריפה, ובעיקר קריאות כאב וצער על האבדן. בצרפת עדכנו כי הושגה שליטה סופית על השריפה, והחלה חקירה אודות הגורמים שהובילו לפריצתה.

נשיא רן הצרפתית פרנסואה-הנרי הבטיח לגייס מאה מיליון יורו כדי לשפץ מחדש את הקתדרלה.
ניימאר צייץ איור של הגיבן מנוטרדאם מחבק את המבנה וכתב: “מתפלל בשביל צרפת”.פול פוגבה פרסם סטורי באינסטגרם עם לב שבור, קיליאן אמבפה הוסיף תמונה של הלהבות עם סמיילי בוכה,פרנק ריברי כתב שהוא שולח חיזוקים ומפ.ס.ז’ נמסר: “תמונות נוראיות לראות את המבנה היפה של עירנו בלהבות, תודה לכל מי שגויס כדי לכבות את האש”


האתר של פאריס סן ז'רמן צייץ


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ