טוכל: “רוצים שאמבפה וניימאר יישארו, אך נמצא פתרונות”

play ניימאר, קיליאן אמבפה
ניימאר, קיליאן אמבפה | AFP
ראן - פריז סן ז'רמן 6:5 בפנדלים (2:2) 03:38

באלופת צרפת חוששים? המאמן נשמע לא בטוח לגבי סיכויים של השניים להמשיך בעונה הבאה: "זה הכדורגל". בספרד נכתב שהחלוץ הברזילאי הוא החלום והאתגר של נשיא ריאל מדריד, פלורנטינו פרס

בפריז סן ז’רמן לא שקט בזמן האחרון, ולא בגלל היכולת החלשה וההפסד בגמר הגביע. האלופה צריכה להתמודד לאחרונה עם שמועות בלתי פוסקות סביב עתידם של שניים מכוכביו, קיליאן אמבפה וניימאר. הצרפתי שנבחר לשחקן העונה בצרפת, שלח רמז עבה בנוגע לעתידו (“אקח יותר אחריות, אולי כאן ואולי במקום אחר), והאלופה אמנם מיהרה להכחיש את עזיבתו, אך בתקשורת חוגגים, אין עשן בלי אש. ומעבר לכך, אונאי אמרי שאימן את הקבוצה בעונה שעברה, הודה שאמבפה רצה להגיע לריאל מדריד בקיץ 2017. לגבי ניימאר, הוא ממשיך להיות החלום של נשיא ריאל מדריד, פלורנטינו פרס, ובשער ה”אס” הספרדי נכתב שצירופו יהיה האתגר של הקיץ.

המאמן תומאס טוכל דיבר היום במסיבת העיתונאים ואמר: “זה הכדורגל. אנחנו קשובים, אנחנו לא נאיבים ויודעים שיש להם ביקוש. אם אתה שואל אותי כמאמן, אני רוצה שהם יהיו כאן בעונה הבאה, אך אם זה לא יקרה – נמצא פתרונות”.

על אמבפה: “הוא כובש המון שערים, מציג ביטחון. הוא החליט לעשות את הנאום הזה. אני בטוח שהוא אינטיליגנטי ויודע מה הוא עושה, ומצד שני הוא מוזמן לקחת אחריות, כמו כולם. אני לא הולך להמשיך לדבר על הנאום הזה, אני מדבר איתו כל יום, הוא יודע מה אני רוצה, ויש לנו מערכת יחסים נהדרת”.

במחזור הסיום תשחק פ.ס.ז’ נגד ריימס במשחק חוץ, ואמבפה יצרך לכבוש ארבעה שערים כדי להשתוות למסי שכבש 36 שערים, בקרב על נעל הזהב. טוכל אמר:”אני חושב שזה יעד לא ריאלי. ארבעה שערים הם פער גדול מדי, וזה יהיה חוסר כבוד ליריב שלנו לדבר בצורה כזו, גם אם אמבפה שחקן מציון”.

לסיום המאמן התפנה לסכם את העונה ודיבר ברמה האישית: “אני תמיד רוצה להשתפר וללמוד, בגלל זה אני כאן. זו מתנה להיות מאמן. היה חשוב לי לעבוד במדינה אחרת. זו חוויה נהדרת, אבל זו רק ההתחלה. סיום העונה היה קשה. אני והנהלת המועדון ניתחנו את מה שקרה, המועדון יודע ועלינו להשתפר”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי