צפו בתקציר: 2:3 לגרמניה על הולנד בזכות שער בדקה ה-90

הולנד כבר חזרה מפיגור כפול בזכות נגיחה של דה ליכט (48) ושער של דפאי (63) אחרי שסאנה (15) וגנאברי (34) בשער אדיר כבשו לזכות המאנשאפאט, אבל שולץ הגיע משום מקום לכבוש את שער הניצחון בתוספת הזמן

אוהבים קלישאות? המשחק הערב (ראשון) בין הולנד לגרמניה סיפק כמה שתרצו מארגז המשפטים הכי לעוסים ומאוסים שכל חובב כדורגל מכיר. בסיומו, כמובן, ניצחו הגרמנים 2:3 בזכות שער בדקה ה-90 לאחר שההולנדים, שהיו טובים הרבה יותר, חזרו מפיגור כפול במחצית השנייה.

הנבחרת ההולנדית עמוסת כישרונות, ורונלד קומאן אפילו לא היה צריך להסתבך כדי לבחור הרכב למשחק. הוא פשוט שלח את אותם 11 שפתחו נגד בלארוס והביסו אותם 0:4. לב, לעומת זאת, שלא היה מרוצה מההרכב שלו ב-1:1 נגד סרביה במשחק ההכנה, עלה עם הרכב הגנתי שכלל רק שני שחקנים בהתקפה, לירוני סאנה וסרג’ גנאברי, וללא חלוץ טבעי.

מה יצא מזה? גרמניה הגיעה לשלושה מצבים וכבשה שלושה שערים, בעוד הולנד היתה יכולה להבקיע שישה אילולא חוסר מזל וערב נהדר של מנואל נוייר בין הקורות. אכן ערב מאכזב עבור האורנג’, שספגו את הפסדם השני בלבד ב-11 משחקים. כמו במפגש האחרון בנובמבר, גרמניה עלתה ליתרון כפול במחצית הראשונה (כששוב לירוי סאנה הוא בן הכובשים) רק כדי שהולנד תשווה במחצית שנייה נהדרת, אבל הפעם זה לא הספיק לנבחרת המארחת.

ראיין באבל. קומאן נשאר עם אותו הרכב (AFP)
ראיין באבל. קומאן נשאר עם אותו הרכב (AFP)

המרוויחה הגדולה? צפון אירלנד. הנבחרת מהדרג השלישי ניצחה גם את אסטוניה וגם את בלארוס ובעוד גרמניה והולנד עם שלוש נקודות כל אחת, היא ניצבת בראש הבית עם שש נקודות נקיות ויפות. וזה עשוי להישאר כך לאורך זמן, כיוון שהצפון-אירים לא פוגשים את אחת משתי הגדולות עד ספטמבר. יהיה מעניין.

הרכבים:

נבחרת הולנד: יאספר סילסן, דנזל דומפריס, מתיאס דה ליכט, וירג’יל ואן דייק, דיילי בלינד, פרנקי דה יונג,  ג’ורג’יניו ויינאלדום, מארטן דה רון (לוק דה יונג), קווינסי פרומס, ממפיס דפאי, ראיין באבל (סטיבן ברגווין 46).

נבחרת גרמניה: מנואל נויר, אנטוניו רודיגר, מתיאס גינטר, ניקלאס זולה, טילו קהרר, ג’ושוע קימיך, טוני קרוס, סרג’ גנאברי (מרקו רויס 88), לאון גורצקה (אילקאי גונדואן 70), ניקו שולץ, לירוי סאנה.

מהלך המשחק
דקות הפתיחה היו ריקות יחסית מאירועים, אם כי השליטה נטתה קלות לצד הכתום. עברו 15 דקות לפני שגרמניה התקרבה לרחבה, וזה הספיק לה כדי לכבוש ביעילות אופיינית. ניקו שולץ פרץ במהירות מצד שמאל, מסר רוחב לסאנה והחלוץ בעט מזווית קשה לרשת של סילסן. הולנד המשיכה להחזיק יותר בכדור גם לאחר שספגה והגיעה לכמה הזדמנויות, אבל נוייר פעמיים הציל שערים בטוחים.

גנאברי. שער אדיר של הצעיר (AFP)

וכשאתה תוקף ולא מבקיע, אומרת הקלישאה הכי שנואה ואולי גם הכי לא נכונה בכדורגל, אתה סופג. סרג’ גנאברי הגיע ראשון לכדור עומק, עשה תנועה נהדרת למרכז המגרש ושלח בעיטה נדירה לחיבורים. 0:2 קטלני לגרמניה. המאנשאפאט חשבו שזהו, הסתיימה התקופה הרעה והם חוזרים לנצח גם נבחרות גדולות, אבל מיד לאחר השער נרדמו.

המחצית השנייה נפתחה עם בליץ של ההולנדים, שנעצרו רק אצל נוייר ותזמון נהדר של קהרר ברחבה, אבל בדקה ה-48 ממפיס דפאי הגביה יופי של כדור לכיוון השער ומתיאס דה ליכט היה שם כדי לנגוח פנימה שער מצמק. וכמובן שהם לא הסתפקו בזה. התקפה אחרי התקפה הם בחנו את נוייר, ובדקה ה-63 הצליח דפאי לגבור עליו לאחר בלגאן בהגנה הגרמנית ולהשוות ל-2:2.

נגמר? שכחתם כנראה שאנחנו בערב של קלישאות. ובדקה ה-90 הגיע אחד בשם ניקו שולץ, נחשו לאיזה עם הוא שייך. הוא קיבל מסירת רוחב ממרקו רויס, והמשיך בטבעיות לרשת כאילו הנבחרת שלו שלטה לאורך כל המשחק והניצחון הגיע לה. בסוף, כמובן, גרמניה מנצחת.

שחקני נבחרת גרמניה חוגגים. ניצחון שלא הגיע להם, אבל הם יקחו אותו בשתי ידיים (AFP)
שחקני נבחרת גרמניה חוגגים. ניצחון שלא הגיע להם, אבל הם יקחו אותו בשתי ידיים (AFP)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי