בז'צ'ק: "היינו טובים". לבנדובסקי: "קל יותר עם שני חלוצים"

קמיל גרוסיצקי, רוברט לבנדובסקי
קמיל גרוסיצקי, רוברט לבנדובסקי | אודי ציטיאט

בנבחרת פולין היו מרוצים לאחר הניצחון המשכנע על ישראל. המאמן אמר: "בניית נבחרת היא לא קונצרט. אנחנו עדיין לא ביורו". הקפטן שהשווה את שיא ההופעות נהנה לשתף פעולה עם פיונטק והוסיף: "חזרנו לדרך הנכונה"

נבחרת פולין הביסה אתמול 0:4 את נבחרת ישראל ויצאה לחופשה במצב רוח טוב. לאחר ארבעה מחזורים, הנבחרת שסומנה כחזקה ביותר בבית, שומרת על מאזן מושלם במוקדמות יורו 2020. החלוץ קשישטוף פיונטק שכבש את השער הראשון, הבקיע בשלושה מארבעת משחקיו האחרונים בנבחרת. משיך את כושרו הנהדר. בתקשורת המקומית החמיאו לנבחרת: "קודם לכם הנבחרת אמנם ניצחה את אוסטריה, לטביה ומקדוניה, אבל אתמול (שני) הפולנים שיחקו טוב באמת", נכתב ב"ספורט אונט" הפולני.


המאמן יז'י בז'צ'ק אמר: "בניית נבחרת חזקה היא לא קונצרט, אתה צריך לעבור רגעים קשים. המשחק הזה הציג את המטרה ששמתי לעצמי כשהתחלתי לאמן את הנבחרת. אני רוצה לברך את הנבחרת. לא ביצענו טעויות, לא היינו חסרי דיוק. גם אם לא היינו מנצחים הייתי אומר שאני מרוצה מהגישה של השחקנים".


הפולני נשאל האם זה היה המשחק הטוב ביותר של הנבחרת תחת הדרכתו: "מבחינת התוצאה אז כנראה שכן, אבל אני חושב שגם נגד איטליה (תיקו 1:1 בליגת האומות) – הצגנו הופעה מכובדת. אני חושב שאנחנו עושים עבודה טובה עוד ממחנה האימונים הראשון".ארבעה שערים ומשחק מצוין. שחקני נבחרת פולין (אודי ציטיאט)


על המערך החדש עם שני החלוצים: "המשחק הזה אישר שיש פוטנציאל רב, אבל זה לא אומר שתמיד נשחק ככה. אנחנו יכולים להשתמש בכמה מערכים שונים, העיקר להקשות על היריבה. אנחנו חייבים להסתגל גם על הנבחרת שממול – הכוח והאיכות שלה". על הדיווחים על כך שלאחר המשחק נגד מקדוניה היה דיון סוער בינו לבין שחקני הנבחרת: "אני חייב לאכזב אותך, התקופה לאחר המשחק הייתה אחת השלוות ביותר בתקופת עבודתי בנבחרת. כל משחק הוא שונה ואנחנו לומדים מהטעויות. זה לא באמת אפשרי עבור נבחרת להשתפר בצורה ניכרת תוך שלושה ימים".


על לבנדובסקי: "הוא עובד נהדר בכל המשחקים האלה, ניתן לראות את זה במספר הקילומטרים שהוא רץ. אני חוזר, שוב, גם שחקני הספסל חשובים. למה? כי הם יוצרים אווירה, תחרות, איכות. בתור מאמן אתה לא יכול לספק את כולם. אני שמח על התרומה של שחקני הספסל שלנו".


על המשך הקמפיין: "בואו נכבד את יתר היריבות, אסור לזלזל בהן, אף נבחרת לא העפילה עם 12 נקודות ובחודש יוני, ואם נחשוב שאנחנו כבר ביורו – בעוד כמה חודשים תכתבו עלינו כמפסידים הגדולים. מהיום הראשון ועד האחרון כאן אני אהיה זהה – אני יודע למה אני כאן, זה כבוד גדול עבורי, הייתי כדורגלן. אני יודע שרק אחרי הרבה זמן מתחילים להעריך אותך".שחקני נבחרת פולין מרוצים בסיום (אודי ציטיאט)


הקפטן רוברט לבנדובסקי רשם את משחקו ה-106 בנבחרת, והשתווה ליקוב בלשצ'יקובסקי במקום הראשון בטבלה. לבנדובסקי הודה: "בעבר הלכנו לאיבוד, שיחקנו בשיטה שלא התאימה לנו, חיפשנו טקטיקה, עכשיו אנחנו חוזרים לדרך הנכונה. זה תלוי רק בנו אם נמשיך לנצח. בסקופיה הרבה דברים לא עבדו. הלכנו לאיבוד, לא שיחקנו כדורגל פשוט. אנחנו יודעים שיש לנו פוטנציאל גדול. היינו סבלניים"


החלוץ הוסיף: "היה לנו יותר קל לשחק עם שני חלוצים, זה הקשה על ההגנה הישראלית. תיארתי לעצמי שהמשחק הזה יהיה קל יותר מאשר נגד מקדוניה". על פיונטק: "הוא הבקיע במצב אליו הגיע, כל הכבוד לו. כל הנבחרת הייתה נהדרת".מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי