צפו: מקסיקו גברה 0:1 על ארה”ב וזכתה בגביע הזהב

play שחקני נבחרת מקסיקו
שחקני נבחרת מקסיקו | TIMOTHY A. CLARY/AFP/Getty Images
גמר גולד קאפ: מקסיקו - ארצות הברית 0:1 02:38

הנבחרת של טאטה מרטינו זכתה בתואר הפעם השמינית בתולדותיה, יותר מכל אחת אחרת, בגמר הקלאסי נגד היריבה הגדולה שלה. ג'ונתן דוס סנטוס כבש (73) אחרי בישול יפה של ראול חימנס בעקב

 ב-24 השעות האחרונות נסגרו כל הטורנירים המשמעותיים הקיץ. נבחרת ארה”ב זכתה במונדיאל הנשים, ברזיל הניפה את גביע הקופה אמריקה, וכעת היה תורה של נבחרת מקסיקו לזכות בגביע הזהב, או בשמו השני, אליפות היבשת של צפון ומרכז אמריקה, לאחר ניצחון 0:1 על נבחרת ארה”ב (האלופה המכהנת)

זו הייתה הזכייה השמינית שלה בתואר, יותר מכל יריבה אחרת, לעומת שש בלבד של ארה”ב. שתי הנבחרות שסומנו מראש כפייבוריטיות וסיימו עם מאזן מושלם בשלב הבתים, נפגשו בצדק במעמד הגמר בפעם השישית בהיסטוריה, ועד עכשיו המאזן של מקסיקו מול ארה”ב עומד על 1:5. הדרך של מקסיקו לשם הייתה לא קלה בכלל. היא הצליחה להדיח את קוסטה ריקה רק בדו קרב פנדלים דרמטי בשלב רבע הגמר, ובחצי הגמר נזקקה לשער מאוחר במיוחד בדקה ה-93 בפנדל כדי לגבור על האיטי.

עד הדקה ה-73 התוצאה הייתה מאופסת ואז ראול חימנס, מהשחקנים הטובים ביותר בטורניר וסגן מלך השערים עם חמישה, קיבל את הכדור עם הגב אל השער, שלח עקב לאחור וג’ונתן דוס סנטוס בעט מכל הלב לחיבורים. חררדו “טאטה” מרטינו, שעומד על הקווים של הנבחרת מאז חודש ינואר האחרון, יכול לסמן וי גדול. הוא טרם הפסיד משחק על הקווים

במשחקי הגמר ב-2009 ו-2011 הכוכב הראשי היה ג’ובאני דוס סנטוס, לשעבר בברצלונה, והפעם היה תורו של אחיו לגרום לגאוות המשפחה. הסטטיסטיקה מספרת שזו הפעם הראשונה ששני אחים כובשים בשלב הגמר.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי