אליפות אפריקה: אלג’יריה וטוניסיה העפילו לחצי הגמר

שחקני נבחרת אלג'יריה
שחקני נבחרת אלג’יריה | should read KHALED DESOUKI/AFP/Getty Images

שועלי המדבר עשו זאת עם 3:4 בפנדלים על חוף השנהב, אחרי ש-120 הדקות הסתיימו ב-1:1, בשלב הבא מחכה להם ניגריה. הטוניסאים ניצחו 0:3 את הפתעת הטורניר מדגסקר, בחצי הגמר מחכה להם סנגל

שלב רבע גמר אליפות אפריקה נמשך הערב (חמישי) עם שני משחקים. בראשון שבהם, פגשה חוף השנהב את אלג’יריה, למשחק שהסתיים ב-1:1 ונכנס ל-30 דקות הארכה, שבהן לא הובקע שער. שתי הקבוצות התייצבו לבעיטות הכרעה מ-11 מטרים, בסיומן ניצחה אלג’ירה 3:4 ועלתה לחצי הגמר מול ניגריה. , מדגסקר המפתיעה הפסידה 3:0 לטוניסיה. המנצחת עלתה לחצי הגמר שם תפגוש את סנגל. 

חוף השנהב – אלג’יריה 4:3 בפנדלים (1:1 בתום 120 דקות) 
שתיים מהנבחרות היותר חזקות באליפות נפגשו למשחק שהבטיח רבות, כשהמנצחת, אלג’יריה, פייבוריטית גם בחצי הגמר, שם מחכה לה נבחרת ניגריה.  סופיאן פגולי העלה את אלג’יריה ליתרון 0:1 בדקה ה-20, ובדקה ה-48 היא קיבלה הזדמנות גדולה להכפיל את התוצאה. כדור עונשין מ-11 מטרים נפסק לזכותה, בגדאד בואונג’אח בעט חזק, למשקוף. ג’ונתן קודג’יה השווה בדקה ה-62 מבישול של ווילפריד זאהה. עד לסיום 90 הדקות שמרו שתי הנבחרות על התוצאה והן התייצבו ל-30 דקות הארכה, שבהן לא נכבשו שערים. 

בעיטות ההכרעה מ-11 מטרים היו מרתקות: בנסביאני בעט את הפנדל הראשון פנימה, פרנק קסייה השווה ל-1:1. איסלם סלימאני בעט לפינה השמאלית וקבע 1:2 לאלג’יריה, קורנה השווה. דלור המחליף בעט פנימה וקבע 2:3 לאלג’יריה, בוני בעט לפינה הימנית ונבלם על ידי אמבולחי, אונאס קבע 2:4. גראדל בעט פנימה וצימק ל-4:3. בלאילי בעט לקורה, אך גם סריי דייה בעט לקורה ואלג’יריה בחצי הגמר. 

שחקני חוף השנהב לא הרשימו בשמינית הגמר, התגוננו מול מאלי אבל ניצחו משער של זאהה, שחקנה של  קריסטל פאלאס האנגלית. אלג’יריה, אולי הנבחרת המרשימה באליפות, ניצחה בכל משחקיה בטורניר עד כה, כולל 0:3 על גינאה בשמינית הגמר, מבלי שספגה עד הערב אף שער.

טוניסיה – מדגסקר 0:3
טוניסיה של אלן ז’ירס שפתחה בצורה מאכזבת, וסיימה בית נוח יחסית ללא אף ניצחון, ובהמשך הצליחה לעבור רק באמצעות פנדלים, עלתה לחצי הגמר שם תפגוש את סנגל, אחרי 0:3 על מדגסקר המפתיעה. הנשרים מקרתגו ידעו שרק ניצחון יאפשר להם לסיים עם טעם מתוק טורניר בינוני מבחינתם, והם עשו זאת. מדגסקר, בהופעת הבכורה שלה בטורניר, הצליחה להדהים את היבשת, אבל החלום הסתיים בהפסד לטוניסיה, המחמאות הרבות נשארו.

פרג’אני סאסי כבש ראשון בדקה ה-52 והעלה את טוניסיה ל-0:1, יוסף מסקאני כבש את השני בדקה ה-60 ונעים סליטי המחליף חתם את התוצאה, 0:3, עמוק בתוך תוספת הזמן.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי