ג’אמל בלמאדי: “רוצים לנצח עבור האנשים שלנו בבית”

ג'אמל בלמאדי
ג’אמל בלמאדי | JAVIER SORIANO/AFP/Getty Images

לקראת גמר אליפות אפריקה, מאמן נבחרת אלג'יריה ביקש להביא כבוד למדינתו עם זכייה ראשונה מאז 1990. בצד השני, "אריות הטרנגה" מסנגל רוצים להניף את הגביע לראשונה בהיסטוריה, ללא קוליבאלי שייעדר בעקבות השעיה

נבחרות סנגל ואלג’יריה יתמודדו מחר (שישי) זו מול זו בגמר אליפות אפריקה, שייערך בקהיר, אחרי שגברו על תוניסיה וסנגל בהתאמה. מדובר במפגש בין שתי הנבחרות שכבשו את כמות השערים הגבוהה ביותר בטורניר, 12 ל”שועלי המדבר” ושמונה ל”אריות הטרנגה”, כאשר האלג’יראים גברו על הסנגלים 0:1 בשלב הבתים.

אלג’יריה של ריאד מחרז הציגה את היכולת הטובה ביותר בטורניר ולא הפסידה אף משחק, כשרק ברבע הגמר נגד חוף השנהב היא לא הצליחה להכריע את העימות בזמן החוקי וניצחה בפנדלים. הופעתה במעמד מחר תהיא הראשונה מאז 1990, אז הניפה את הגביע על אדמתה, במה שהייתה הזכייה היחידה שלה בטורניר עד היום. הפעם הראשונה שהיא סיימה בין ארבע הראשונות בטורניר הייתה ב-2010.

המאמן ג’אמל בלמאדי אמר לקראת המשחק: “אנחנו רוצים לנצח עבור האנשים שלנו בבית. העובדה שכבר פגשנו את סנגל הופכת את הגמר לקשה יותר. זה יהיה אתגר שונה, אבל אנחנו לא מודאגים”.

ריאד מחרז העלה את אלג’יריה לגמר עם שער דרמטי (JAVIER SORIANO/AFP/Getty Images)

סנגל של סאדיו מאנה, שאם יכבוש צמד ישתווה למלך שערי הטורניר, אודיון איגהלו הניגרי, נכנעה רק ליריבתה בגמר. הסנגלים יחפשו להניף את הגביע לראשונה בהיסטוריה, כשהביקור האחרון והיחיד שלהם בגמר היה ב-2002. מי שייעדר בשורות סנגל הוא בלם נאפולי הנהדר, קאלידו קוליבאלי, שהושעה לאחר שקיבל שני כרטיסים צהובים בשלב הנוקאאוט. סאליף סאנה צפוי למלא את מקומו.

מאמן הנבחרת אליו סיסה אמר: “ההגעה לגמר מהווה כבוד גדול עבורנו. אני עובד עם הנבחרת הזו חמש שנים. אלג’יריה קבוצה נהדרת ואנחנו מכבדים אותה. המשחק יהיה מסובך וכמובן שאנחנו רוצים לנצח. אני מאמין שהדברים הקטנים יעשו את ההבדל”.

ינסה להוביל את סנגל לזכייה היסטורית. סאדיו מאנה (MOHAMED EL-SHAHED/AFP/Getty Images)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי