תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שחקן סיטי לזלאטן: אתה מדבר הרבה, אבל זז לאט על המגרש

מנצ'סטר יונייטד - מנצ'סטר סיטי 2:1
באנגליה טוענים שהעקיצה לעבר כוכב יונייטד הציתה את המהומה הגדולה. הקרטון שפגע במוריניו, השחקנים שבאו להגן על הבוס וההתפרעות של קומפאני. כל הפרטים מהתגרה האלימה והדברים המפתיעים של איאן רייט
באנגליה ממשיכים לעסוק בתגרה האלימה שהתפתחה בחדרי ההלבשה באולד טראפורד אחרי הדרבי של מנצ'סטר ביום ראשון בו ניצחה סיטי 1:2 את יונייטד. אמש (שני) פתחה ההתאחדות האנגלית בחקירה והעבירה לשני המועדונים דרישה להבהיר מה התרחש עד רביעי בערב (19:00, שעון ישראל).

לפי "מירור" ז'וזה מוריניו דרש משחקני סיטי להנמיך את המוזיקה הרועשת ובעקבות כך נזרק עליו קרטון חלב שהצית את המהומה בה השתתפו כ-20 אנשים ובמהלכה עוזרו של פפ גווארדיולה מיקל ארטטה דימם בפניו. הספרדי הגיע לאימון אמש כשהוא מכסה את פניו כדי שלא יראו את הסימנים. עדי ראייה סיפרו כי רומלו לוקאקו היה במרכז המהומה.לפי "מארקה" הספרדי העניינים יצאו משליטה כבר בירידה מהמגרש כשאחד משחקני סיטי התגרה בזלאטן איברהימוביץ' ואמר לו: "אתה מדבר הרבה, אבל במגרש אתה זז לאט".


יונייטד מכחישה שלוקאקו זרק בקבוקים לעבר אנשי סיטי, ולטענתה נזרקו בקבוקים מתוך חדר ההלבשה של סיטי לעבר מוריניו שעמד במסדרון ולא ביצע שום אקט שלילי. השדים האדומים מאשימים את קפטן היריבה וינסנט קומפאני, שהיה אחד מראשי המתפרעים. מנגד, לפי גרסת סיטי מוריניו הוא זה שהתחיל את המהומה. עד ראייה אמר ל"טיימס" שמעולם לא שמעו מוזיקה בקול רם כל כך. "הקירות רעדו מרוב הדציבלים שהיו שם. זה לא נהוג לחגוג ככה בחדר ההלבשה אצל המארחים. הם חגגו כאילו זכו באליפות". לפי "הגארדיאן" מוריניו לא רק גער באדרסון אלא אמר לו בצורה זועמת: "תראה פ*** כבוד אלינו. מי אתם חושבים שאתם?". לפי העיתון, בסיטי טוענים שקופאני לא עשה דבר וטוענים שהם לא הגזימו בחגיגות.
"דיילי מייל" מביא פרטים וחשיפה נוספת לפיה 30 אנשים ביניהם, רובם שחקנים, במהומה. "מוריניו השתולל מזעם כשבקבוק פגע בו ומרכוס רוחו היה מאלה שהובילו את המהומה וניסה להגן על הבוס". על מוריניו נשפכו מים ונזרק בקבוק ואז אחד מאנשי יונייטד צעק לעבר השחקנים: "בואו מהר נזרק בקבוק על הבוס שלנו". לפי הפרטים של העיתון שחקנים החליפו קללות והרימו ידיים. "עשן יצא למוריניו מהאוזניים", אמר אחד מעדי הראייה לעיתון שצירף איורים של מה שנעשה. לפי העיתון מייקל קאריק היה זה שניסה להרגיע את הצדדים. "דיילי מייל" נקב בשמות השחקנים שהשתתפו באירוע: רוחו, לוקאקו, דויד סילבה, ניקלאס אוטמנדי, אנטוניו ולנסיה, מרכוס ראשפורד, אקסל טאונזבה, אנדר הררה ולוק שואו. השחקנים דחפו זה את זה והלמו אחד בשני. לפי הפרסומים השחקנים ניסו לשכנע את פפ להצטרף לחגיגות, אך המאמן סירב.

אחד מהשחקנים הבכירים של יונייטד הודה שייתכן שזו הייתה טעות להשתתף בתגרה ומצפה להם משחק סוער באפריל באיתיחאד. בנוסף יש סברה שמוריניו הדליק את שחקניו בכוונה כדי לאתגר אותם ולגרום להם להיות יותר אגרסיביים במשחקים הבאים. גם מאמר ב"גארדיאן" נכתב על כך: "חבל שמוריניו ושחקניו היו כל כך אגרסיביים רק אחרי המשחק בחדרי ההלבשה. היכן הם היו כל המשחק כשהסתגרו מאחור ונתנו לשחקני סיטי לשלוט". 

צילום מסך

פרשן הטלוויזיה ושחקן העבר איאן רייט יצא להגנת שחקני סיטי: "אני לא חושב שהחגיגות שלהם הן הסיבה האמיתית למהומה. לא מבין למה חושבים ששחקני סיטי חגגו בצורה מוגזמת מדי כשרגע לפני כן הם רשמו שיא חדש בכדורגל האנגלי עם 14 ניצחונות ועוד מול היריבה הכי שנואה שלהם".


"מוריניו היה צריך להשתמש בחגיגות של סיטי בצורה אחרת. הוא היה צריך לדרבן את השחקנים שלו לתת יותר במשחקים הבאים כי יש עוד דרך ארוכה ולומר להם 'אתם שומעים את החגיגות האלה מעבר לדלת? אנחנו צריכים לדאוג להשתיק את הגרונות שלהם בפעם הבאה. היה צריך לעשות את זה במקום להפוך את הפרשה ל'מילקגייט".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ