תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נמצא המושיע? פולהאם פיטרה את יוקאנוביץ' - ומינתה את ראניירי

ליברפול - פולהאם 0:2
פתיחת העונה הרעה למרות הרכש המרשים עשתה את שלה, ונועלת הטבלה פיטרה את אקס מכבי תל אביב ומינתה במקומו את האיטלקי, שהוליך בעבר את לסטר לאליפות היסטורית
פתיחת העונה הרעה של פולהאם עשתה את שלה והיום (רביעי) הודיעה נועלת הטבלה על פיטוריו של המאמן סלאבישה יוקאנוביץ', שאומנם העלה אשתקד את הקבוצה לפרמיירליג אך למרות מסע הרכש המרשים בקיץ האחרון, הצליח לצבור רק 5 נקודות ב-12 מחזורים. מי שיחליף אותו הוא קלאודיו ראניירי שחוזר לאנגליה, והוליך בעבר את לסטר לאליפות היסטורית.

יוקאנוביץ' הצטרף לפולהאם בדצמבר 2015 כשעזב את מכבי תל אביב אותה הוליך לשלב הבתים של ליגת האלופות, והצליח בעונה האחרונה לרמיירליג. עם חזרתה לליגה הבכירה, השקיעה הקבוצה לא פחות מ98.1 מיליון ליש"ט בחיזוק הסגל כשצירפה מספר שמות נוצצים כמו לוסיאנו וייטו, ז'אן-מיקאל סרי, אנדרה שורלה, סרחיו ריקו ואלכסנדר מיטרוביץ', אך למרות הרכש הנוצץ לא הצליח לעמוד בציפיות וסיים היום את דרכו.

עבור ראניירי, שעזב בקיץ האחרון את נאנט הצרפתית, מדובר בתחנה השלישית בפרמיירליג לאחר שאימן את צ'לסי במשך ארבע עונות וכאמור גם את לסטר, איתה זכה באליפות הבלתי נשכחת בעונת 2015/16. כעת יעמוד בפני האיטלקי בן ה-67 אתגר חדש, כשיצטרך לעזור לקוטג'רס להיחלץ מהתחתית.


פיטורי יוקאנוביץ' מגיעים פחות משלושה שבועות לאחר שבעלי הקבוצה, סעיד קאן, פרסם הודעת תמיכה חד משמעית במאמן. "אל תאמינו לכל מה שאתם קוראים", כתב אז קאן בתוכנייה של פולהאם, "הכותרות שעוסקות בסלבישה סנסציוניות ודמיוניות. הן מצחיקות, מדהימות ומאכזבות אותי במידה שווה. האופטימיות שלי מקורה בידיעה שיש לנו מאמן ראשי שמעריך את הכבוד להוביל את פולהאם, אבל גם כזה שמצא בשנתיים הקודמות את הנוסחה איך להצעיד את הקבוצה קדימה בחצי השני של העונה. זה צריך לשמש כנחמה לכולנו".


יוקאנוביץ' תיאר את עצמו, לאחר משחק ההפסד לליברפול 2:0 , כ"מאמן פנטסטי", הטיל את האשמה למצב העגום על השחקנים וטען שהם צריכים לעבוד קשה יותר. ההפסד לליברפול היה, בדיעבד, משחקו האחרון של יוקאנוביץ' כמאמן פולהאם. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ