סטרלינג זכה להוקרה על מאבקו בגזענות: "משפיע על התרבות"

ראחים סטרלינג. פרס על מלחמתו בגזענות
ראחים סטרלינג. פרס על מלחמתו בגזענות | Gettyimages

כוכב מנצ'סטר סיטי זכה בתואר מיוחד לאור מלחמתו בגזענות, אותו הגיש לו מאמנו בנבחרת אנגליה גארת' סאות'ג'ייט: "יש דור חדש שעלינו לשמש לו דוגמה ולהראות לו כיצד מתנהגים", אמר הקשר בן ה-24

ערוץ התקשורת "BT" ערך אמש (חמישי) את הטקס השנתי שלו במהלכו גם מחולקים הפרסים למצטייני השנה, אבל השנה הוענק תואר חדש ומשמעותי לא פחות מאחרים, כאשר קשר מנצ'סטר סיטי ונבחרת אנגליה נקרא לבמה וזכה להוקרה על מלחמתו בגזענות.

סטרלינג בן ה-24, שסבל לא פעם מיחס התקשורת האנגלית כלפיו וטען שחלק מהידיעות השקריות שפורסמו נבעו רק כתוצאה מצבע עורו, היה נרגש מאוד לאחר קבלת הפרס שהוענק לו על הבמה על ידי מאמנו בנבחרת אנגליה, גארת' סאות'גייט. "יש דור חדש שגדל ואנחנו צריכים לשמש לו דוגמה ולהראות לו כיצד מתנהגים", אמר הקשר שגם מועמד לשחקן השנה באנגליה, אם כי לפיי דיווחים עשוי להפסיד את הקרב לווירג'יל ואן דייק, בלם ליברפול.

בין המתקפות התקשורתיות שספג סטרלינג, בשנה האחרונה הקשר גם חווה מספר אירועים מכוערים באצטדיוני הכדורגל, תחילה כאשר ארבעה אוהדי צ'לסי קיללו אותו ובמהרה נתפסו והורחקו עד הודעה חדשה כשנגדם מתנהלת חקירה, לאחר מכן סבל גם במשחק הנבחרת במונטנגרו כמו גם חבריו דני רוז וקאלום הדסון אודוי ובינואר האחרון אף פורסם מכתב ששלח סטרלינג לאוהד צעיר של הקבוצה הסובל מגזענות בבית ספרו ולו הוא כתב: "תעמוד זקוף מולם, אל תיתן להם לקחת ממך את האומץ".


סאות'גייט וסטרליטנג על הבמה (Gettyimages)

על הבמה הוסיף סטרלינג: "הגעתי מליברפול ושם היו סביבי שחקנים כמו סטיבן ג'רארד, שהייתי מסתכל עליו וחושב לעצמי מה אני יכול לעשות כדי להיות אפילו חצי מהשחקן ומהבן אדם שהוא היה. לקחתי קצת מכל דבר ובמהלך השנים אני מנסה להתפתח לא רק על המגרש, אלא גם מחוצה לו. בסך הכל דיברתי על חיי האישיים ולא ציפיתי לכל כך הרבה חשיפה, רק רציתי לשתף את עוקביי באינסטגרם וזה מדהים לראות שכל כך הרבה אנשים הקשיבו לי ומנסים להשתפר", אמר על הפוסטים שהעלה בעקבות אותם אירועים ולמעשה בזכותם זכה לעמוד על הבמה עם פרס בידו.

סאות'גייט, מאמן שלושת האריות שכאמור העניק לו את הפרס, אמר על סטרלינג: "יש לו השפעה עצומה על החברה הבריטית. אני עובד איתו כבר חמש שנים ואני רואה כיצד הוא מתבגר וזה מדהים לראות אותו".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי