קלופ: “כשהגעתי אף אחד לא אהב את הקבוצה הזו”

play יורגן קלופ
יורגן קלופ | Gettyimages
סיטי ניצחה את ליברפול בפנדלים וזכתה במגן הקהילה 04:05

רגע לפני שהאדומים יפתח את העונה מול נוריץ' (שישי ב-21:45, ספורט1), המאמן גילה איך שינה את הקבוצה: "אף אחד לא נולד חזק מנטאלית, ההפסדים בגמרים חישלו". על הרכש: "רק וירג'יל ואליסון היו כוכבים"

כמעט ארבע שנים שיורגן קלופ נמצא על הקווים באנפילד. ב-8 באוקטובר הוא חתם לשלוש שנים. הוא הגיע לקבוצה שעברה עונה איומה בה סיימה רק שישית בליגה האנגלית והודחה בשלב הבתים בליגת האלופות, ולאט לאט – שינה אותה מקצה לקצה. רגע לפני שאלופת אירופה פותחת את העונה נגד נוריץ’ (21:45, שידור ישיר בספורט1), במטרה לזכות באליפות לראשונה מזה 30 שנה, המאמן הגרמני התראיין ל”גול” וסיפר כיצד שינה הקבוצה והוא מחלק את זה לשניים: איכות ומנטאליות.

” כשהגעתי לכאן אף אחד לא אהב את הקבוצה הזו”, אמר קלופ, “ככה אמרתי לשחקנים והם ידעו שזה נכון. לקח לנו זמן”. בשנה שעברה הוא הגדיר את הקבוצה שלו כ”ענקי המנטאליות”, וקלופ מסביר: “השחקנים לא רק רוצים להצליח, הם חושקים בזה, יש לנו את הטעם הזה עכשיו. אם לשחקן כדורגל אין כשרון – אני לא אוכל להפוך אותו לשחקן נהדר. אבל מבחינה מנטאלית, אף אחד לא נולד מאסטר. הפסדים קטנים בכדורגל וגם מחוצה לו – יכולות לגרום לך להיות חזק יותר. זה משנה את השחקנים. זה נמצא בתוכם ואפשר להשתנות”.

קלופ הדגים: “כמה זמן אוכל לעמוד על צוק על קצות האצבע? אולי 10 שניות. אבל אם מצד שני הילד שלי נמצא ואני צריך להציל אותו – אני אהיה מסוגל גם שלושה ימים. הייתי עושה את זה בשבילו, לא בשביל עצמי. השחקנים האלה היו תלויים על שפת ההר במשך ארבע שנים אחד לשני. הם מבינים מה הם עושים”.

כשהגיע לאנפילד, ג’ורדן הנדרסון (אותו הוא מכנה “מנהל-שחקן”), אדם ללאנה, ג’ו גומז, ג’יימס מילנר, דיאן לוברן ורוברטו פירמינו היו שם מהיום הראשון. את האחרים קלופ צירף בתבונה רבה. המאמן אמר על שחקני הרכש: “היו לנו רק שתי החתמות ענק, שחקנים שידענו שהם יהיו שוברי שוויון – וירג’יל (ואן דייק) ואליסון. האחרים הם שחקנים שהיו צריכים להתפתח לאט לאט. הם עדיין היו סוג של פרויקט ארוך טווח”. המאמן, בלי לומר זאת, הגדיר כך את מוחמד סלאח שנרכש מרומא, אך הוא פירט על אחרים: “ג’ורג’יניו ויינאלדום ואנדי רוברטסון, למשל, ירדו ליגה ואז הגיעו לליברפול. לא הייתה כלפיהם יותר מדי התעניינות מקבוצות אחרות, אבל זיהינו את הפוטנציאל”.

מערכת היחסים עם השחקנים

: “אני אוהב אנשים. החיים מושתתים על מערכות יחסים. אצל שחקנים זה אותו הדבר. אני חבר של השחקנים אבל לא החבר הכי טוב. אני גם יודע לקבל החלטות קשות. תמיד יש עליות ומורדות, וזה נורמלי, אבל תמיד יש כבוד. הם צריכים לכבד אותי כבן אדם וכבוס שלהם ואני צריך לכבד אותם. ההחלטה שלי תמיד תהיה נכונה והם צריכים לכבד אותה”.

התחרות בסגל: “כולם רוצים לשחק יותר אבל זה ברור שיש 11 שחקני הרכב ונצטרך יותר מ-20 במהלך העונה, ואם אתה משחק טוב אז תקבל את ההזדמנות לשחק. הם מסתכלים ימינה ושמאלה ורואים שחקנים ברמה עולמית, זה מצב טוב להיות בו. כולם מעריכים את המצב”.

ההפסדים לא הכריעו: “ההוכחה הכי טובה למערכת היחסים והחברות היא מה קורה כשדברים לא מצליחים ולא מסתדרים. ואלה היו הרגעים בהם התקרבנו זה לזה. הפסדנו בגמר ליגת האלופות ובגמר הליגה האירופית. והשחקנים עדיין היו במערכת יחסים נפלאים, הם נהנים, ואני אוהב להיות לידם. כן, אני אוהב את מה שאני עושה, איך אפשר שלא?”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי