"שישדרו כל יום משחק פרמיירליג, זה יהיה סימן שחוזרים לשגרה"

פפ גווארדיולה, דני אינגס
פפ גווארדיולה, דני אינגס | OLI SCARFF/AFP via Getty Images

מנכ"ל סאות'המפטון, מרטין סאמנס, קורא להשיב את הליגה לפעילות בתחילת חודש מאי: "אנחנו צריכים לבדר את האנשים שיושבתים בבתים, ככה נוכל להראות שאנחנו נלחמים במגפה"

קבוצות: סאות'המפטון
(גודל טקסט)

רק לפני שלושה ימים נפגשו 20 נציגי קבוצות הפרמיירליג בניסיון להיערך להמשך העונה ולצורך התחלה דחו את כל המשחקים עד סוף חודש אפריל, אבל אמש (שבת) הגיע אולי סימן ראשון לניסיון של חזרה לשגרה בפרמיירליג. מנכ"ל סאות'המפטון, מרטין סאמנס, התראיין ל-BBC וקרא להשיב את הליגה לפעילות בהקדם.

על פי סאמנס, אנגליה כולה תרוויח מחזרת הפרמיירליג, גם בהנחה שהמשחקים ייערכו לפחות בשלב הראשוני ללא קהל. "אנחנו צריכים לעשות את הדבר הנכון והטוב ביותר עבור הציבור", הוא טען, "כשכולם בטוחים בבתיהם וכל עוד אנחנו לא מנצלים את משאבי ארגוני הבריאות והמשטרה, הממשלה בוודאי תרצה שנחזור לשחק כדורגל. מעבר לכך שנבדר את כולם, זה יהיה סימן לכך שאנגליה חוזרת לשגרה".

סאמנס גם התייחס לכך שכיום לא משודרים כל משחקי הפרמיירליג, בניגוד לכך שברחבי העולם משדרים את כל המשחקים, כולל בישראל, בממלכה יש על כך הגבלות במטרה לעודד אנשים ללכת לאצטדיונים ובנושא זה טען מנכ"ל "הקדושים": "אם אנשים יושבים בבתים ובמשך חודש יהיה כל יום משחק בפרמיירליג, זה דבר טוב. זה לא שאנחנו חיוניים יותר מארגון הבריאות או גופים אחרים, אלא כי נוכל להראות לכולם שאנחנו נלחמים במגפה ואנשים יזכו לרגעי נחת ואושר".

בנוסף, על אף הבהרת אופ"א כי על הליגות להסתיים עד ה-30.6 כל עוד הדבר אפשרי, רמז סאמנס שהליגה עוד תימשך לתוך יולי ותצא לדרך כחודש לאחר מכן: "האתגר האמיתי הוא לא לפגוע בעונה הבאה ולגרום לכך שצריך לצמצם את הכדורגל בשנים הבאות. אם נצטרך לשחק עד ה-15 ביולי, נעשה זאת. אני בטוח שגם שחקנים שמסיימים חוזה (69 שחקני פרמיירליג מסיימים חוזה ב-30.6) יסכימו תמורת שכר נאה להישאר שבועיים נוספים ולסיים את העונה, אני לא מאמין שזו תהיה בעיה".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי