בדיקות קורונה יומיות לכל השחקנים והצוות: כך תשוב הפרמיירליג

שחקני צ'לסי, שחקני מנצ'סטר יונייטד
שחקני צ'לסי, שחקני מנצ'סטר יונייטד | Mike Hewitt/Getty Images

דיווח: במטרה לחדש את עונת 2019/20 ולסיים אותה לכל המאוחר ביולי, המועדונים בליגה הטובה בעולם עשויים לרכוש מכונות שיוצבו במתחמי האימונים וכך על בסיס יומי ייערך מעקב קפדני כדי למנוע הדבקה המונית

זה לא סוד שהליגה האנגלית היא העשירה בעולם ומכאן גם החששות של ראשי המועדונים לאבד סכומי עתק אם תתבטל עונת 2019/20, ולכן הוצע רעיון מהפכני וכנראה כזה שמתאים לפרמיירליג בלבד. לפי פרסום בלעדי של "Mirror", המועדונים בוחנים אפשרות לרכוש מכונות לבדיקת קורונה במטרה לקדם את חזרת הליגה.

לפי התוכנית החדשה, כל המועדונים ירכשו את הציוד הנדרש כדי לבצע בדיקות קורונה ומדי יום ייבדקו כל השחקנים ואנשי הצוות במתחמי האימונים. כך כל מועדון יוכל לבצע מעקב צמוד וקפדני על כלל השחקנים ויאפשר להם להתחיל להתאמן ולהיכנס לכושר במהלך חודש מאי, בתקווה שהליגה תתחדש ותשעת המחזורים האחרונים ייצאו לדרך לכל המאוחר בחודש יוני.

בימים האחרונים דווח שמספר מועדונים מצפים לשוב לאימונים חלקיים במהלך השבוע הבא והכוונה היא לערוך מחנות אימונים, שגם יאפשרו לשחקנים להיכנס לבידוד עם חבריהם לקבוצה בלבד וכך להכניסם לכושר משחק מירבי לקראת סיום הליגה ותחילת עונת 2020/21 שייתכן שתצא לדרך כחודש בלבד לאחר סיום 2019/20. המטרה היא כמובן לסיים את עונת 2019/20 תוך כחמישה שבועות.


גווארדיולה ודה בריינה. בדיקה יומית בכל מועדון? (Alex Livesey/Getty Images)

גם אם אכן כל מועדון ירכוש מכונה לבדיקת קורונה והליגה תקבל אישור לצאת לדרך, עונת 2019/20 לא צפייה להתחדש עם קהל ביציעים. למועדונים בשלב זה חשובה יותר ההכנסה מזכויות השידור, ביטול של העונה יאלץ את המועדונים להשיב כ-750 מיליון ליש"ט, בעוד קיים חשש שהכנסת אוהדים לאצטדיונים תסכן את בריאותם ואת בריאות משפחותיהם וכן תקשה על שירותי החירום ותאלץ אנשי רפואה ומשטרה להתייצב במגרשים בתקופה כה קשה.

ב-17.4 צפוי הדיון הבא בין ראשי הליגה והמועדונים, אז ייבחנו מספר תרחישים אפשריים וידונו בתאריכים פוטנציאליים לחידוש העונה וכן עשוי להתפרסם עדכון באשר למו"מ בין נציגי השחקנים לראשי הליגה והמועדונים על קיצוץ בשכרם.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי